Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Lidé v dobách dinosaurů

Čas od času se vynoří dosud nezodpovězená otázka, zda se mohli lidé potkat s dinosaury i jinak, než ve filmu Jurský park.

Čtvrtina lidí na home office si objednává jídlo, vaření ale vede

Jak se v průběhu mimořádných opatření změnilo stravování Čechů? Pro společnost Upfield zjišťovala agentura Ipsos.

Kdo byl Josip Broz Tito, zakladatel Jugoslávie a politický génius

Letošní květen s sebou přináší mimo jiné i výročí 40 let od smrti zakladatele poválečné Jugoslávie a velitele protifašistického odboje.

Oběti Stockholmského syndromu sympatizují se svými trýzniteli. Jejich chování je vysvětlitelné

Překvapilo vás, proč nejznámější oběť únosu Natascha Kampuschová nalezená v roce 2006 ve sklepě domu Wolfganga Priklopila truchlila za smrt svého trýznitele? Jde o zcela běžný jev pojmenovaný jako Stockholmský syndrom.

Jaká zábava je dnes in?

Co lidé považují za zábavné, se s dobou mění. Aktuálně všichni žijí online a zábavu mají díky internetu kdekoliv po ruce. Jaká konkrétní zábava je dnes in?

Někteří umělci kvůli koronaviru šli „makat rukama“

Epidemie koronaviru způsobila, že i známé osobnosti přišly o veškeré příjmy. Některé z nich se ovšem k situaci postavily nebojácně a dokázaly, že se normální práce nebojí.

Před 75 lety nás osvobodili spíše Rumuni, než Američané

Květnové dny pro nás vždy znamenaly vzpomínku na osvobození naší země před německými okupanty. Dříve se oslavovala hlavně role sovětské armády, dnes americké. Ovšem zapomínalo se a stále zapomíná na velkou úlohu Rumunů.

Kouzelníci, kteří nezachránili Hitlera

Ve chvíli, kdy bylo pro Německo vše ztraceno, se Adolf Hitler rozhodl pro zoufalý, šílený a tragický odpor, v očekávání pomoci od temných sil.

Vysoká inteligence u dětí může být darem, ale také prokletím

Kdysi se věřilo, že zázračné dítě se rodí jednou za sto let. V současné době přijdou dle statistik ročně na svět dvě procenta dětí s IQ atakujícím 150. Patří i vaše dítě mezi výjimečně nadané?

Manželský pár si postavil dům snů ze starých recyklovaných oken

Nápad mladých manželů překvapí nejednoho kutila a dodá inspiraci i odvahu těm, kteří již dlouhou dobu sní o vlastním domě.

Novější články Starší články Starší články