Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Bitvou o Debalcevo skončila před pěti lety válka na východě Ukrajiny

Jako mají Spojené státy válku Severu proti Jihu, má i rozlehlá Ukrajina svou válku Západ proti Východu. Ale na rozdíl od té americké, tady není dodnes vítězů ani poražených. Na celé situaci tratí všichni.

Nepochopitelné slučování dvou brněnských škol může mít pro ZŠ Botanická až likvidační následky

Rozhořčení rodiče i zmatení učitelé strachující se o budoucnost svoji i celé školy. Kdo stojí za absurdním návrhem sloučit dvě zcela odlišné brněnské školy s rozdílným školním vzdělávacím programem (ŠVP)?

Závislost dětí na internetu vyřešili rodiče překvapivým způsobem

Pokud nemůžete odehnat své děti od tabletů, chytrých telefonů nebo počítačů, inspirujte se u rodičů, kteří velice vtipným a originálním způsobem zareagovali na chování svých dětí.

Hříšný Aleister Crowley – člověk s magickými schopnostmi

Ať už v magii věříte či nikolii, jistě jste někdy zaslechli jméno Crowley. Byl považován za neodpornější postavu počátku dvacátého století.

Před 100 lety byla schválena 1. československá ústava, důležitý symbolický a právní krok v budování nového státu

Jak probíhal proces schvalování a jakých pravomocí dosáhly státní orgány včetně prezidentského úřadu?

Také první prezident Masaryk měl svou utajovanou lásku, která skončila nešťastně

Podařilo se jí získat srdce samotného Tomáše Garrigue Masaryka, společný život jim však osud nedopřál.

Lidské panoptikum aneb přehlídka rozličných abnormalit a bizarností

Lidé zatíženi určitým handicapem byli ve své době vyhledávanými atrakcemi, na které se stály dlouhé fronty. Senzacemi byly přehlídky či cirkusová vystoupení lidí s anomáliemi, jejichž zaměstnavatelé si na lidské odlišnosti postavil

Robotické vysavače jako předzvěst doby robotů

Představte si, že žijete ve světě Raye Bradburyho, o chod vaší domácnosti se starají roboti, vše je zautomatizováno a vy si jen užíváte pohodlí svého bytu. Tato doba se se ale přibližuje velmi rychle.

Německo je i 30 let po pádu Berlínské zdi rozděleno

Když 9. listopadu 1989 padla Berlínská zeď, brali to Němci na obou stranách jako nový začátek velkého Německa. Euforie opadla, a i když zeď už neexistuje fyzicky, Němci ji stále silně vnímají.

Wowee! Sociální síť, která ti pomůže splnit přání

Wowee propojuje všechny, kteří chtějí plnit přání svých blízkých. Stačí se zdarma registrovat založit přání pro sebe nebo někoho blízkého a je hotovo. Přání můžeš sdílet na další sítě pomocí odkazu a to i diskrétně.

Novější články Starší články Starší články