Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Nákup elektroniky na internetu: 3 tipy pro efektivní úsporu peněz

Uvažujete o nákupu nového mobilu, počítače, televize nebo jakékoli jiné moderní techniky? Pak s největší pravděpodobností usednete doma k počítači a začnete vybírat v některém z eshopů.

Jsou Češi národem kriminálníků? Aneb které země mají největší počet vězňů?

V rámci EU se Česká republika umístila na 2. místě v počtu vězňů na sto tisíc obyvatel, předehnala nás pouze Litva. A kde na světě je nejvíce vězňů v poměru k počtu obyvatel?

Jak dětem zpříjemnit pokojík? Řešením je použití vhodného bytového textilu

Při zařizování dětského pokojíku byste si jako rodiče vždy měli dát záležet. Jde nejen o to, aby se děcka v místnosti cítila příjemně, pomáhá to i vám, protože vaše ratolesti budou klidnější, spokojenější.

Bude očištěn a rehabilitován Hitler? Některé téměř neviditelné jevy to naznačují.

Uplynulo 80 let od okupace nacistickým Německem. Zkáza republiky, která začala v Mnichově v září 1938, se završila. Strůjce tehdejšího zla, Adolf Hitler, byl o 6 let později po své porážce zatracen. Bylo to však natrvalo?

Srovnání hypoték: Jak si přehledně srovnat nabídky bank?

V posledních deseti letech výrazně vzrostl zájem o hypoteční úvěry, protože stále více lidí si uvědomuje, že je lepší platit za vlastní bydlení než pronájem.

Víte, jak postupovat při výběru vína? Poradíme vám

Vinaři si své receptury chrání po staletí. Vypěstovat opravdu chutné víno není jednoduché, stejně jako pro laika není snadné vyznat se v nepřeberném množství druhů.

Co podniknout tento víkend v Praze

Praha je považována za jedno z nejkrásnějších měst světa a my se s tímto názorem rádi ztotožňujeme.

Novoslověnština – nový jazyk vytvořený na podporu slovanské vzájemnosti

Slyšeli jste už někdy o uměle vytvořené slovanské řeči? Jaké jsou její cíle a kde všude se s ní již můžeme setkat?

Čeština je živý jazyk, a tak se i vy musíte stále učit

Všechny jazyky, jimiž se dnes ve světě mluví, lze považovat za živé. Stále se mění, zastaralé výrazy z nich mizí a nové přibývají.

Jak vznikla vyjmenovaná slova a jak dlouho nás budou ještě strašit?

Je skupina téměř 80 slov důležitou a nezbytnou součástí všeobecného vzdělání, nebo se jedná již o zbytečný přežitek z dob minulých?

Novější články Starší články Starší články