Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Zažili jste už někdy Déjà vu?

Slovní spojení Déjà vu má svůj původ ve francouzštině. Můžeme přeložit jako "již viděn". A přesně to vystihuje i podstatu Déjà vu.

Na hřbitov chodíme vzpomínat, děkovat, plakat i odpouštět

Když nám zemře někdo blízký, stýská se nám a tato ztráta bolí. Každý se se smutkem vyrovnává jinak. Někdo truchlí tiše, hluboko uvnitř sebe, jiný nedokáže zastavit potoky slz.

Rybařina je koníček a vášeň na celý život

Někdo si libuje ve sportu, někdo sbírá známky, někdo maluje obrazy a někdo ze všeho nejraději sedí u vody s nahozenými pruty. O rybářích se někdy říká, že každý z nich je tichý blázen.

Sběrači medvědího česneku plundrují místa jeho výskytu

Nasbírat medvědí česnek si můžeme na konci zimy a začátkem jara. Nasbírat však s ohledem na přírodu, ne ničit místa jeho výskytu!

Jak efektivně použít víno? Jako zabiják bakterií v domácnosti, past na mušky i hnojivo pro rostliny

Také si rádi dáte sklenku dobrého vína s přáteli či při romantické chvíli ve dvou? Problém nastává, co s načatou lahví. Využijte zbylé víno coby pomocníka v domácnosti.

Pojďte hravě zvládnout jednotné přijímací zkoušky na střední školy

Každoročně se tisíce žáků osmých a devátých tříd základních škol v České republice (někdy i nižších tříd, pokud se hlásí na víceletá gymnázia) připravují na jednu z nejdůležitějších akademických výzev – přijímací

Jak spálit nejvíce kalorií? Spolehněte se na švihadlo, trampolínu, in-line brusle i smích

Nabrat kila je snadné, ale zhubnout je mnohdy dřina. Nemusí, pokud se budete věnovat některé z aktivit, při které lze spálit nejvíce kalorií.

Proč si dát ráno štamprli jablečného octa? Pro krásnější pokožku, silnější imunitu a více energie

Jablečný ocet je považován za elixír mládí, zdraví a štíhlosti. Jaká je jeho historie? A proč je dobré začít den štamprlí této přírodní pochutiny?

Hledáte originální dárek pro své blízké? Víme, čím zaručeně potěšíte

Snažíte se právě vymyslet vhodný dárek k narozeninám, svátku, výročí, Valentýnu, nebo dokonce svatbě? Pak budete potřebovat něco opravdu jedinečného. Něco, co nemá nikdo jiný. Naštěstí pro vás máme super tip. Jaký?

Vaječné skořápky jsou skvělé hnojivo a pomůžou i v boji se slimáky

Pokud máte doma nějaké vaječné skořápky, nevyhazujte je. Mají totiž i další uplatnění, které vás možná zatím ani nenapadlo. Byla by opravdu škoda, kdyby tento přírodní zdroj vápníku skončil jen tak v koši.

Novější články Starší články Starší články