Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Omlazení intimních partií / foto: shutterstock

Omlazení intimních partií vylepší milostný život a vyřeší problémy s inkontinencí

Zatímco úpravy prsou se dnes berou již jako úplně běžný zákrok, omlazení ženského genitálu, ať už z hlediska estetického či zdravotního, je přece jenom ještě tak trochu tabu.

 

Omlazení intimních partií, tedy estetický zásah na ženském genitálu, nemusí znamenat pouze jen nějaký rozmar, týkající se vzhledu. Často totiž tyto zákroky řeší psychické či fyzické problémy. Žena může trpět potížemi v oblasti sexuálního života, zdravotními problémy či jinými, nepříjemnými záležitostmi, které mohl způsobit například porod. Jaké jsou možnosti?

Intimní problémy

Léčba kyselinou hyaluronovou

Taková aplikace kyseliny hyaluronové může upravit poševní vchod, který se ihned zúží a zpevní. Změkčuje rovněž jizvy po nástřihu či natržení tkáně při porodu. Díky kyselině hyaluronové nemusí žena projít chirurgickým zásahem, pokud chce či z nějakého důvodu potřebuje úpravu stydkých pysků. Léčbou kyselinou hyaluronovou prochází rovněž ty ženy, které zažívají nepříjemné pocity v intimní oblasti. Tkáň genitálu se vlivem věku, porodů, gynekologických zánětů mění a tím dochází například k vaginální suchosti, trhlinkám a následné bolesti či nepříjemným pocitům během pohlavního styku. Kyselina hyaluronová zaručí elasticitu a poddajnost genitálu.

Laserový zákrok

K omlazení ženského genitálu lze využít také laser. Jde především o odstranění problémů, souvisejících se stresovou inkontinencí, prolapsem poševní stěny, vaginální suchostí, opakujících se urogenitálních zánětů, pocitů pálení, svědění a dalších. Zákrok ženy podstupují také z důvodu poklesu dělohy po porodu. Laserový proces totiž dokáže obnovit produkci kolagenu, kyseliny hyaluronové, zpevnit elastinová vlákna, čímž dojde k přirozenému stažení vaginy a odstranění nežádoucích obtíží. Ošetření se podstupuje ambulantně a trvá necelých dvacet minut. Jde o bezbolestný zákrok a poté nejsou nutná žádná speciální omezení. Doporučuje se však vynechat po jistou dobu návštěvu veřejných bazénů a absence sexuálních k aktivit. Zamezí se tak vzniku infekce.

Kegelovy cviky

Co se týče poklesu dělohy nebo i močového měchýře, potíží se stresovou inkontinencí, doporučují se rovněž cviky, například Kegelovy cviky. Jedná se v podstatě o zatínání a uvolňování svalů dna pánevního a tím jeho posilování. Pánevní svaly totiž udržují dělohu ve správné poloze, ale mají také vliv na uzavírání konečníku. Kegelovy cviky můžete provádět rovněž při močení, a sice tak, že se budete snažit zadržet a znovu uvolnit proud moči. Dále potom rovněž vleže na podložce, kdy budete zvedat zpevněná hýždě a opět je uvolňovat.

Kegelovy cviky

Zapomeňte na stud

Na oslabení svalů pánevního dna má vliv spousta situací, například, těhotenství, porod, nadváha, stárnutí, chronický kašel či zácpa nebo prodělané operace. Dochází potom k nástupu různých obtíží, které jsou již výše zmíněny. Prolomte tedy jakési pochybné tabu a trpíte-li nějakým fyzickým či psychickým problémem v této oblasti, nestyďte se jej řešit.

Omlazení intimních partií pomůže jak z estetického, tak ze zdravotního hlediska

V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!