Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky ZDRAVÍ:

Akné na zádech není záležitostí pouze dospívajících

Trápí vás nevzhledné hnisavé pupínky na zádech, i když už dávno nepatříte do skupiny náctiletých? Akné na zádech může mít různé příčiny a k jeho odstranění je nutné dodržovat několik konkrétních zásad.

Kýchat a kašlat v době koronavirové přísně zakázáno

Ale co když máte alergii a těmto jejím projevům se zkrátka nedokážete vyhnout? Měli byste se připravit na to, že vás lidé v tramvaji nebo metru umlátí mobilem, anebo raději chodit pěšky?

Léčba pijavicemi má své místo i v moderní medicíně

I když moderní doba přináší poněkud kultivovanější prostředky péče o nemocné, pijavice v ní stále mají své místo a mnoho pacientů z jejich léčby prosperuje.

Zdroj vápníku v potravinách

Vápník, latinsky Calcium, je nejvýznamnější prvek z řady kovů alkalických zemin, lehký, velmi reaktivní kov. Jako biogenní prvek je jedním ze základních stavebních kamenů buněk všech živých organizmů na této planetě.

Až se infarkt zeptá

Jakmile jednou zažijete onen palčivý pocit v hrudi, doprovázený pocitem, že na vás šlápl slon, váš život už nikdy nebude jako dřív. Infarkt příliš nezajímá vaše zdravá životospráva, ale můžete mu jít naproti tou nezdravou.

Neviditelní zabijáci

Dokážeme ulovit největší zvíře, vysvětlit spoustu přírodních záhad, změnit krajinu k nepoznání. Nedokážeme však navždy zvítězit nad nepřítelem, který je tak malý, že ho ani nevidíme.

Užitečné luštěniny

Součástí jídelníčku by luštěniny měly být zastoupeny nejen díky svému variabilnímu využití, ale především pro pozitivní vliv na naše zdraví.

Názor odborníků na nošení brýlí a kontaktních čoček v době koronavirové

V souvislosti s pandemií koronaviru se vyskytují obavy lidí s oční vadou, zda je bezpečné používat kontaktní čočky, anebo je vhodnější alternativou přejít na brýle. A ochrání vás vlastně dioptrická skla před nákazou?

Dobrá obranyschopnost se vyplatí nejen v období virů

Na scéně se objevila nová infekce, o níž toho zatím moc nevědí ani odborníci. I když jsou nejrizikovější skupinou zejména senioři nad 60 let, faktem je, že koronavirus ohrožuje široké spektrum lidí.

Nošení roušek může u některých lidí vyvolat Peltzmanův efekt

Pocit, že jsme chráněni, se může leckdy obrátit proti nám. Bližší vysvětlení podává známý americký ekonom profesor Samuel Peltzman.

Novější články Starší články Starší články