Zázraky se dějí
Jeho cesta čítala téměř 18 000 kilometrů. Paul Smith se na ní odhodlal odkázat pouze na dobrou vůli lidí využívajících populární sociální sítě Twitter. Ta slouží k zapisování svých postřehů a k vzájemné komunikaci.
Paul si dal třicet dnů na dokončení své poutě, přičemž nesměl vydat jediný drobák na zaplacení cesty. Tu mu hradili právě dobré duše z Twitteru.
Jeho projekt stál na tom, že vřelost lidí je univerzální a že sociální sítě rozhodně nekončí svým vlivem na internetu, ale silně se prolínají do skutečného světa.
Jak vidno, projekt se vydařil a vybralo se dost nejen na samotnou cestu, ale dokonce i na charitu. Momentálně tato částka činí asi 150 000 Kč.
Solidarita sociálních sítí
Paul Smith měl na své cestě několik pravidel. Na jednom místě se nesměl zdržet déle než dva dny. A zakázal si plánovat více jak tři dny dopředu. Bylo to tedy dost spontánní.
Cílem bylo dojet co nejdále za třicet dní. Jakousi vysněnou metou byl právě Nový Zéland. A skutečně se ho podařilo dosáhnout!
Zjevně tedy solidarita lidí stále funguje, a to obzvlášť na sociálních sítích. Jejich kritici sice tvrdí, že lidi odlučují, ale ve skutečnosti tomu bude spíše právě naopak. Jejich vztahy dostávají v tomto prostředí zcela nový rozměr. A to i když skutečným světem cloume hospodářská krize.
Diskuze k článku:
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
Počet příspěvků v diskusi: 50