Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ostrov Perla Kataru / foto: thepearlqatar.com

Umělý ostrov pro miliardáře

Boháči mívají podivné nápady. Jednou letí do vesmíru, jindy zase chtějí vlastní ostrov. A když je takových ostrovů na prodej po málu, prostě si nějaký nechají vytvořit na míru. Taková je i Perla Kataru.

Uměle vytvořený ostrov má řadu výhod. Jednak si ho mohou dovolit jen ti nejbohatší, takže o dobré sousedy máte postaráno, za druhé si můžete vybrat, co na takovém ostrově vlastně bude. Chcete dlouhé, téměř nekonečné pláže? Máte je mít. Chcete vlastní zátoku? Budiž.

 

Perla Kataru, která právě vzniká v moři nedaleko katarského města Dohá a kompletně dokončena má být za dva roky, bude mít rozlohu 400 hektarů. Vejde se na ni 40 tisíc stálých rezidentů, kteří budou mít k dispozici tři mariny pro své obří jachty a také megacentra, v nichž můžete jíst, nakupovat a bavit se celé týdny. Možná spíše měsíce…

 
Jen pro smetánku

magazin.cz
Nejbohatší země Středního východu staví luxusní a uzavřený ostrov jen pro tu nejvybranější smetánku. Stylem má Perla Kataru připomínat francouzskou Riviéru, podle propagačních materiálů si bere jen to nejlepší ze Středomoří.

 

Celková doba výstavby bude pět let, za tu dobu na ostrově postupně vyrostly obytné oblasti, školy, zábavní střediska i mariny. Jde o první mezinárodní realitní projekt Kataru a zároveň o vůbec největší sousto, z něhož si kdy jakýkoliv světový developer ukousl.  

 

Ostrov je od mezinárodního letiště v Dohá vzdálen zhruba dvacet kilometrů a z pevniny bude dostupný po hrázi, na níž bude vybudována silnice. Páska bude slavnostně přestřižena za dva roky, ale už teď v prosinci se na ostrov budou stěhovat první investoři.

 

Za nemalé peníze se mohou těšit na soukromí a hromady pláží. Na ostrov se vedle rezidentů vejde už jen 800 turistů, pro které jsou připraveny tři pětihvězdičkové hotely, ti všichni pak budou mít k dispozici celých 40 kilometrů úžasných pláží.

Chtěli byste bydlet na takovém ostrově?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 216