Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Hydropolis / foto: Hydropolis.com

Podmořský hotel s raketovým systémem

V arabském světě je možné vše. Mohou se přetrhnout, aby pro své zámožné občany nebo boháče z celého světa vymysleli co největší šílenost.

Co si myslet o tom, že staví umělý ostrov, aby se měli pracháči kde vyvalovat s rodinkami či inkognito s milenkami na sluníčku nebo se ráchat ve vodě na soukromé pláži. Nebo třeba o takové výstavbě zastřešeného lyžařského svahu v zemi, kde je pro počasí slovo horko jen chabým eufemismem.

 

Další šílené stavby? Není toho málo, tak namátkou např. rotující mrakodrap. Je toho vážně hodně. Když pak dodáme, že se u Dubaje staví hotel, který bude převážně pod mořskou hladinou, asi se většina z vás už příliš nepodiví. Ostatně, za co jiného než za podvodní hotel s příhodným názvem Hydropolis utratit zbytečných 12,5 miliardy korun.

 

Návštěvníci v něm pak za pouhých 100 tisíc korun na noc mohou ze svého pokoje sledovat radosti i strasti podmořského života.

 

Ochrání i před teroristy

magazin.cz
Myšlenka podmořského hotelu není nijak nová ani unikátní. Na Fidži vzniká za 4 miliardy korun něco podobného jménem Poseidon Mystery Island, jenže Hydropolis nad ním vyniká ve všech směrech. Je několikrát větší, je umístěn hlouběji a samozřejmě – je i mnohem luxusnější.

 

Na hotelové hosty čeká celkem 220 pokojů, všechny leží pod hladinou moře. Pokud by bylo hostům v jejich apartmánech smutno, mohou zavítat do koncertní síně nebo společenské místnosti, která už leží nad hladinou. Má otevírací střechu, takže při open-air koncertech nabídne pohled na pobřeží a panorama Dubaje. O počasí není třeba mít strach, je tam téměř vždy úžasně.

 

Hydropolis bude samozřejmě i velmi dobře bezpečnostně zajištěn. Má dveře, které odolají i velkému náporu vody, a dokonce i vlastní obranný raketový systém, který bude v permanenci, pokud exkluzivní a extravagantní projekt napadnou teroristé.

 

Hydropolis by měl být slavnostně otevřen v roce 2009, dva roky po původním termínu.

Co si o tom myslíte?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 57