Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky CESTOVÁNÍ:

Itálie má svou šikmou věž v Pise, Česko šikmý kostel v Karviné

Zajímají vás architektonické rarity? Rádi byste naživo spatřili šikmou věž v Pise, ale koronavirová situace vám to neumožňuje? Nevadí. I v Česku je rarita, která se svým sklonem a pohnutou historií vyrovná této známé věži.

Pohádkové zámky: Lemberk v obležení filmařů

Mezi jeden z nejoblíbenějších zámků, na kterém se filmaři střídají jako na běžícím pásu, je jednoznačně zámek Lemberk. Natáčí se na něm pohádky, seriály i dokumenty.

Kde si užít Maďarsko, aby vám tamější lidé rozuměli česky?

Češi mají rádi Maďarsko pro jeho termální lázně, víno, památky a skvělou kuchyni. Ale každý ví, že maďarština je zcela odlišný jazyk a domluvit se s Maďary je česky nemožné. Ovšem existuje místo, kde vám budou rozumět.

Jak se žije v nejchladnější vesnici, kde teploty běžně klesají pod - 50 °C

Ojmjakon, malé městečko na Sibiři, je právem nazýváno nejchladnějším obydleným místem na Zemi. Jak se žije obyvatelům místa s rekordní teplotou −71,2 °C?

Horská kola MTB nevyužijete jen v horském terénu!

Preferujete jízdu po lesních a polních cestách? Nebo přímo v náročném horském terénu? V tom případě se bez horského kola neobejdete. Jaké zvolit? Dozvíte se z následujícího článku.

Pohádkové zámky: Červená Lhota jako nejkouzelnější pohádkový zámek

Znáte filmové zpracování Zlatovlásky z roku 1974, kde v hlavních rolích zazářila Jorga Kotrbová jako Zlatovláska a Petr Štěpánek coby nezvedený kuchtík? Pohádka se natáčela na zámku Červená Lhota a rozhodně nebyla jediná.

Kam vyrazit na Kokořínsku? 4 místa, která si zaručeně užijete

Kokořínsko v sobě skrývá krásnou přírodu a pěkná výletní místa. Své si najdou milovníci památek i ti, kteří oceňují čisté a tiché lesy. Pojďme se společně podívat na tipy, které vám nesmí uniknout.

Jak vybrat batoh? Ideálně podle charakteru nošení

Potřebujete přenést věci do práce? Chystáte se do přírody nebo chcete jen tak procházet městem? Ať už děláte cokoli, nejspíše budete potřebovat něco, do čeho uschováte ty nejnutnější předměty, jež máte zpravidla s sebou. Ideáln

V Evropě je nádherně: Vydejte se odpočinout si za sluncem k moři

Každý z nás si po náročném roce zaslouží pořádný odpočinek a kousek svého vlastního ráje. Máme pro vás tipy na levnou dovolenou, kterou si rozhodně užijete. Vydejte se za dokonalým odpočinkem třeba do Bulharska či do dalších míst

Pohádkové zámky: Zámek Blatná hostil šíleně smutnou Helenu Vondráčkovou i Bílou paní

Vzpomínáte na humornou pohádku Šíleně smutná princezna plnou krásných písniček v podání Václava Neckáře a Heleny Vondráčkové? Zajímá vás, kde se pohádka natáčela? Pak s námi navštivte zámek Blatná nedaleko Strakonic.

Novější články Starší články Starší články