Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky CESTOVÁNÍ:

Chystáte se do přírody? Co by vám nemělo chybět ve vaší výbavě

Léto je v plném proudu a příroda láká k výletům a delším pobytům. Vždyť vyrazit se dá nejen za pamětihodnostmi, ale i na mnohá krásná místa přírodního charakteru.

Tyto tříkolové kola pomáhají seniorům zůstat mobilními

Starší lidé mají často problém s mobilitou. Ideálním řešením je tříkolka, která splňuje specifické podmínky pro použití také pro lidi s tělesným postižením. Její výběr je ale pro každého seniora individuální.

Nejšílenější silnice světa

Jízda na silnici může být občas pěknou výzvou, obzvlášť pokud to v daném úseku neznáte nebo je silnice podobná spíše minovému poli.

Klíšťata: věčný problém teplé sezony

Jakmile se začne oteplovat a procházky se začnou prodlužovat, přichází na řadu tradiční problém – klíšťata. Nejde pouze o nepříjemný zážitek z kousnutí: ten druh hmyzu přenáší taky různé nemoci.

Pramen řeky Cetiny působí jako magické oko Dalmácie

Ochlazení v průzračné vodě i pokochání se okolní krajinou nabízí místo, kde pramení jedna z nejznámějších chorvatských řek.

Na Slovensku jsou některé obce stále označovány azbukou

Naši východní sousedé jsou nám nejbližší a myslíme si, že o nich víme vše. Avšak často nás při cestách po Slovensku překvapí nečekané poznatky o lidech a etnikách, které v něm žijí.

Antický objev v černohorské zátoce

V oblasti dnešní Černé Hory se v průběhu staletí značně měnila hladina moře a díky častým zemětřesením se pod vodou našlo mnoho důkazů o potopených osídleních. Co ukrývala malá zátoka Maljevik s oblázkovo-písčitou pláží?

Kotli – přírodní ráj ve vnitrozemí Istrie

Istrii vnímáme jako jednu z nejbližších přímořských destinací. O jejím vnitrozemí toho však moc nevíme, a to je velká škoda. Ukrývá se v něm totiž jedna z nejkrásnějších chorvatských oblastí.

Dovolená se blíží: co je třeba pořešit, než koupíte zájezd?

Nejeden Čech nyní aktivně řeší dovolenou. Omezení se začínají rozvolňovat stále víc a víc a v potaz lze brát i hromadu krásných zahraničních zemí, kam jsme měli ještě nedávno zakázaný vstup. Pojďme si říct, jak si dovolenou vy

Dokončení více než 100 let rozestavěného chrámu Sagrada Familia se zpozdí kvůli koronaviru

Na počátku stavby zamýšleného největšího křesťanského svatostánku byl sen. Snil jej španělský architekt Antoni Gaudí od roku 1883, kdy započal práce na svém životním díle, unikátním chrámu uprostřed Barcelony, který nese hrdé j

Novější články Starší články Starší články