Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky CESTOVÁNÍ:

Kam na dovolenou v září? Třeba na Krétu

Tedy nejenom na Krétu, v září můžete strávit dovolenou kdekoli ve Středomoří, ale my se nyní podíváme právě na tento největší a nejjižnější řecký ostrov, protože má co nabídnout všem bez ohledu na to, jakou dovolenou preferujet

Abertamy – město rukavičkářů

Jedná se o městečko založené v 16. století horníky. Ti tu hledali stříbro pro mincovnu hraběte Šlika. V současné je době tohle městečko koncipováno jako rekreační středisko Krušných hor.

Co ukrývá Záhřeb? Muzeum neúspěšných vztahů, lanovou dráhu i krásnou přírodu

Chorvatsko každoročně navštěvuje obrovské množství Čechů, kteří jsou tam už známí, jako by to byl jejich druhý domov. Hlavní město Záhřeb skýtá mnoho zajímavostí, takže se na to pojďme podívat.

5 tipů, jak na udržitelné cestování

Žijete podle filozofie „zero waste“, poctivě třídíte odpad a snažíte se šetřit přírodu kolem sebe? Svého postoje se nemusíte vzdávat ani na cestách – pomůže vám našich 5 základních tipů, díky kterým nebudete planetu zbytečn

Italské jezero ve tvaru srdce láká zamilované v každém věku

Nenápadná italská vesnička Scanno se pyšní přírodním unikátem i bohatou městskou historií.

Chystáte se do přírody? Co by vám nemělo chybět ve vaší výbavě

Léto je v plném proudu a příroda láká k výletům a delším pobytům. Vždyť vyrazit se dá nejen za pamětihodnostmi, ale i na mnohá krásná místa přírodního charakteru.

Tyto tříkolové kola pomáhají seniorům zůstat mobilními

Starší lidé mají často problém s mobilitou. Ideálním řešením je tříkolka, která splňuje specifické podmínky pro použití také pro lidi s tělesným postižením. Její výběr je ale pro každého seniora individuální.

Nejšílenější silnice světa

Jízda na silnici může být občas pěknou výzvou, obzvlášť pokud to v daném úseku neznáte nebo je silnice podobná spíše minovému poli.

Klíšťata: věčný problém teplé sezony

Jakmile se začne oteplovat a procházky se začnou prodlužovat, přichází na řadu tradiční problém – klíšťata. Nejde pouze o nepříjemný zážitek z kousnutí: ten druh hmyzu přenáší taky různé nemoci.

Pramen řeky Cetiny působí jako magické oko Dalmácie

Ochlazení v průzračné vodě i pokochání se okolní krajinou nabízí místo, kde pramení jedna z nejznámějších chorvatských řek.

Novější články Starší články Starší články