Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky CESTOVÁNÍ:

Palermské katakomby – Morbidní podívaná od 16. století až dodnes

Město Palermo na jihu Itálie je proslulé mimo jiné i kapucínským klášterem, který má rozsáhlé katakomby s tisíci pohřbenými mumifikovanými těly. Způsob jejich pohřbení však šokuje a udivuje návštěvníky z celého světa.

Spící kráska v sicilských katakombách

Není mumie jako mumie, tahle vypadá jako anděl a občas na vás i zamrká. O kom je řeč? O mumii malé Rosalie Lombardo, kterou je možné vidět v sicilských katakombách v Palermu.

Zájem o ubytování na horských chatách či chalupách roste, stanou se hitem letošní dovolené

Vzhledem k současné situaci je složité plánovat zahraniční dovolenou, Češi však na rekreaci nerezignují a ve velkém objednávají pobyty na horských chatách či chalupách.

Parkoviště v Orlických horách zejí prázdnotou

Zjišťovali jsme, jak se vládní nařízení a restrikce podepsaly na obsazenosti českých hor, které ještě v minulém týdnu praskaly pod náporem turistů i sportovců.

Kdysi rozlehlá slovanská Lužice dnes nedosahuje ani plochy Brna

Ve východním Německu, kousek od našich hranic, stále žije malý slovanský národ, jehož řeči je možné porozumět lépe, než Polštině. Bohužel, dnes jich zbyla už jen hrstka a budoucnost mají nejistou.

Mizející jezero u Tasmanova ledovce

U vzniku Tasmanova ledovce byly klimatické změny a ty nyní také zapříčiní i jeho neodvratný konec. Vodní hladina, ve které se fascinujícím způsobem zrcadlí okolní ledovce, bude již brzy pouhou vzpomínkou.

Unikátní rodinný fotoateliér v Českém Krumlově má již více jak 120letou historii

I když současná doba nepřeje návštěvám, pojďme si představit dvě významné osobnosti, které se díky svému nadšení pro fotografování zapsaly do dějin Českého Krumlova i celé Šumavy a jejichž odkaz zde najdeme dodnes.

Nejstrašidelnější místa současnosti

Zatímco někdo cestuje za šumícím a uklidňujícím mořem, jiný preferuje pořádné dobrodružství. Pokud patříte do druhé skupiny, možná vás zaujme některé z míst, kam stojí za to vycestovat, pokud máte pro strach uděláno.

Vodka s příchutí Černobylu jako další suvenýr z postižené oblasti

Vodku nebo jiný tvrdý alkohol si rád občas vychutná asi každý z nás. Někteří hledají ovšem netradiční příchutě a rádi experimentují. Vodka s příchutí Černobylu je však záležitostí pro opravdu otrlé konzumenty.

Mosuové – společenství, kde vládnou ženy

V dnešní době existuje místo, kde se neuzavírají klasická manželství, ale vztahy jsou založeny pouze na citech, sexu a potěšení. Vše se točí kolem žen a muži, které si vyberou, se navíc po společné noci vracejí domů.

Novější články Starší články Starší články