Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pete Doherty / foto: Babyshambles.net

Doherty dofetoval. Bojí se basy.

Praští Pete Doherty s drogami? On sám tvrdí, že už je načase. Poté, co se kvůli drogám rozpadla jeho někdejší kapela The Libertines a jeho samotného propíral tisk bulvární i seriózní, nechal se Doherty slyšet, že s fetem je konec.

Jak přesvědčivě dokáží feťáci utvrzovat své okolí o tom, že už nikdy. Stejně tak Peter Doherty, který prohlásil: „Myslím, že už toho prostě musím nechat. Už toho bylo vážně dost, tohle je jenom začátek, víte, co myslím. Můj život se změnil, snažím se s tím vyrovnat den po dni.“ Tahle slova zazněla z Dohertyho úst krátce poté, co takříkajíc utekl soudci zpod kladívka.

Pánové, mám u sebe jenom kokain, heroin, crack a hašiš
Za jeho drogové eskapády a řízení pod vlivem všemožných chemických dobrot mu totiž hrozil čtyřměsíční trest. Jelikož ale Pete projevil účast a doznal, že měl u sebe při zadržení kokain, heroin, crack a hašiš, soud mu trest podmíněně odložil na dva roky. Zároveň ale rockera upozornil, že bude pod dohledem po dobu osmnácti měsíců a během roku musí docházet na rehabilitační protidrogový program, v rámci něhož se podrobí dvakrát týdně testům.

Krom toho se Pete nesmí půl roku posadit za volant, dostal pokutu čtyři sta liber za řízení bez pojistky a dalších 75 liber za to, že se neobtěžoval jet se svým vozem na pravidelnou technickou prohlídku. A aby toho nebylo málo, ze zpěvákovy šrajtofle šly rovněž soudní výlohy za sto liber.

Dobrá vůle soudce přesvědčila
I tak si ale Pete Doherty může gratulovat, že to dopadlo takhle. Však také na otázku všetečných novinářů, kteří během přelíčení obklopili soudní budovu, zda je s ortelem spokojen, odvětil jen: „To si snad děláte srandu, ne?“. Dále se k věci nevyjadřoval.

Zdá se ale, že si veškerá napomenutí a tresty vzal k srdci, neboť prý v boji se závislostí udělal celkem slušné pokroky. Dva dny v týdnu dochází na dobrovolný odvykací program a navštěvuje rovněž sezení Anonymních alkoholiků. Nad jeho dobrou vůlí se ustrnul i soud a odpustil mu zbylých šest měsíců povinného dohledu. Zatím to tedy vypadá na poněkud drsnější pohádku s dobrým koncem v dohledu.

Věříte, že skutečně sekne s drogami?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 23