Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Bloc Party / foto: Archiv

Budou už CDčka běžně zadarmo?

Něco se děje. Prince přikládá svou novou desku k novinám, Radiohead ji rovnou sami vrznou na net a do třetice Bloc Party. Ti zase ze svého singlu hodlají udělat totální sběratelskou raritu. A taky zdarma.

Je to móda?
Je to tak, i zavedené kapely se dostávají do situace, kdy chtějí při distribuci svých nahrávek obejít gramofirmy a raději vše zorganizovat ve vlastní režii. Kytarovka Bloc Party, jejichž dvě alba Silent Alarm a A Weekend In The City jsou fanoušky a kritikou vynášena do nebe, momentálně pracuje na desce třetí. Nahrávka jako taková už je údajně hotová a v listopadu by ji měla předznamenat singlová novinka Flux. Potud vše dle zavedených regulí, pozoruhodný je ale způsob, kterým kapela hodlá singl předhodit fanouškům.

Sběratelský kousek
Flux vyjde 12. listopadu ve čtyřech formátech – dvakrát ve formě CD, dvakrát na vinylu. V prodeji budou ale pouze tři formáty, ten čtvrtý bude k mání pouze jako příloha časopisu NME, který vyjde 14. listopadu.

A aby toho nebylo málo, na onom zdarma přibaleném singlu budou čtyři remixy, které nikde jinde nenajdete. Nikde - to znamená ani na síti ve formě placeného downloadu. Jestli je tam někdo vystaví poté, co si singl opatří, je už věc druhá. Každopádně ale půjde o docela slušnou sběratelskou raritu.

K singlu už Bloc Party pořídili i klip, natočil ho Ace Norton během pobytu kapely v Bostonu. Pokud jde o chystané album, není zatím jasné, jestli skupina půjde spíš ve šlépějích úspěšného hitového debutu, nebo zda naváže na ambiciózní a koncepčně pojatou dvojku, která ale spíš než jednotlivými písničkami zabodovala texty a celkovou atmosférou.


 

Také se vám zdají CD příliš drahá?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 39