Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock

Debut Bena Cristovao pulsuje v rytmu nové vlny R´n´B

Ben Cristovao vydává první album...

Svým originálním, přirozeným projevem a nezaměnitelnou barvou hlasu zaujal Ben Cristovao už v soutěži Česko-Slovenská Superstar. Jako jeden z mála finalistů předváděl na pódiu komplexní show, kterou bavil nejen diváky u televizních obrazovek, ale i porotu. Teď se chystá před publikum předstoupit se svým vlastním repertoárem.

Hodně experimentovali

magazin.cz
„Album Definitely Different je výsledkem kombinace několika stylů, v první části převládá hip-hop / R´n´B, druhá je mix pop / R´n´B / house. Inspiroval jsem se novou vlnou R´n´B, která je více elektrická a více taneční. Snažili jsme se hodně experimentovat, každý song udělat v trochu jiném stylu, abychom podle reakcí lidí věděli, jakým směrem se ubírat,“ charakterizuje svůj debut třiadvacetiletý zpěvák a tanečník.

„Mám spousty oblíbených interpretů, ale snažil jsem se od nich oprostit a být i při zpěvu sám sebou,“ dodává Ben, který se podílel autorsky také na všech textech. Pilotní singl Give me some more pochází z jeho pera dokonce celý. Inspirací při psaní mu přitom byly ženy, jimž se v písních anglicky vyznává ze svého okouzlení, ale i zklamání, láskyplně je oslovuje i nenávistně proklíná.

magazin.cz

První letní ochutnávka
„Zvolil jsem angličtinu, protože je zpěvnější, navíc jsem za život naposlouchal a naučil se stovky anglických písní a tak se mi slova skládala do rytmu jednodušeji," prozrazuje Ben, jehož prvním posluchačem a kritikem byl kanadský producent Verse-Atile.

S tím zahájil spolupráci krátce po svém vyřazení z pěvecké soutěže a v březnu letošního roku začali v torontském studiu nahrávat první písně. Vzhledem k velkému zájmu fanoušků se nakonec zpěvák rozhodl ukrátit jejich čekání a vydat pět písní doplněných o jeden remix a tři bonusy ještě před prázdninami jako tzv. "summer album", které v druhé polovině roku 2010 doplní "winter album".

magazin.cz

Koupíte v Tescu
Album Definitely Different bude ke koupi od 1. července 2010 za 149 Kč, v Česku výhradně v obchodní síti Tesco, na Slovensku pak ve volném prodeji ve všech možných distribučních kanálech. Ve formátu mp3 si jej budou moci posluchači stáhnout za méně než polovinu na stránkách hudebního portálu www.t-music.cz .

Bezprostředně po vydání alba čeká talentovaného umělce první samostatné turné, které startuje 25. června 2010 v 16:00 v Obchodném Centru Dubeň ve slovenské Žilině a pokračuje přes Košice (26. června v Obchodném Centru Galéria, 16:00) a Bratislavu (27. června v Avion Shopping Parku, 16:00) koncerty na českém území. Sponzorem turné po slovenských městech je Anglo-American University Prague, kde Ben spolu se studenty z více než 60 zemí světa studuje.

Podrobnosti o připravovaných akcích najdete na Benových oficiálních webových stránkách www.bencristovao.com .

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 72