Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: shutterstock.com

Mají ženy rády chlupáče, nebo holátka?

Chlupatá hruď je mužná a ženy se po ní mohou utlouci. Platí tohle tvrzení? Nebo mají ženy raději holátka, na jejichž těle nezavadí ani o jediný chloupek? Co si myslíte vy? A jste chlupáči, nebo „holomuži“?

Samozřejmě, jako ve všem, ani zde není odpověď jednoznačná. Každá žena má na tuhle problematiku jiný pohled. Zatímco pro jednu zarostlá hruď znamená mužnost a chlapáctví, pro druhou takový pohled nebude snesitelný a v posteli by si raději hýčkala tělo bez chloupků, maximálně tak s nějakým tím chmýřím…

 

Stejné to bylo i u našich respondentek. Otázali jsme se dvou žen, každé s jiným názorem. Proč má jedna ráda chlupatou hruď a proč druhá naopak chce vždy hladce oholeného muže, a to prakticky všude? Tady je jejich pohled na věc.

 
Anna, 33 let

Chci chlupáče, ať má správné „mužo“, tak chlupaté hrudi říkám. Jasně, chlupatá záda se mi eklují, ale chlupatá hruď, to je vážně moje. Takoví chlapi mi připadají mnohem dospělejší, mužnější, bez ochlupení jako by to byli jen děťátka, puberťáci. Připadá mi, že k chlapovi prostě zarostlá hruď patří.

 

Těžko říct, čím to je, ale zarostlá hruď jako by hlásala do světa: Koukni, kotě, se mnou dostaneš i pořádnou dávku testosteronu. Pro mne to znamená, že si užiju v posteli. Vím, možná je to hloupá představa nebo domněnka, ale na mě to tak vážně funguje. Chlupáči jsou pro mě chodící reklamou na sex. Do holátka bych se asi nezamilovala. No, aspoň se mi to ještě nestalo…

 

Můj otec měl chlupatou hruď a nikdy se za to nestyděl. To až v současné době se začali chlapi chovat divně, holit si hruď, div že si nezačali lakovat nehty, ale ono to možná přijde. Myslím si, že to je špatně. Když se podívám na pár slavných chlupáčů, nechápu tu mánii v holém těle. Třeba takový Pierce Brosnan, to je přece kus chlapa. A žiletku si do vany rozhodně nebere.

 
Johana, 21 let

Chlupáče nebrat! Vážně, je to humus. Vypadají jako yetti, jako by jim už rostla srst. To se mi vážně nelíbí, přece už nežijeme v pravěku, chlapi nemusejí vypadat jako neandrtálci. Líbí se mi, když o sebe muži pečují, když se starají o to, jak vypadají. Na tom není nic zženštilého.

 

Nejděsivější mi přijde pohled na chlupatá záda nebo ramena. To je otřesné! Hrůza! Něco takového bych u přítele nesnesla. Ani minutu! Fuj, pryč z domu s tím. Oni přece taky vyžadují, abychom byly upravené, abychom měly oholené nohy i rozkrok, depilujeme, depilujeme, depilujeme, do zblbnutí, abychom se líbily. Takže hezky na oplátku – taky se holte!

 

Nemyslím, že by holátka jako jsou Andre Agassi nebo nový Bond Daniel Craig měli nějaké problémy s mužností. Takový Craig je přitom úžasný kus chlapa, má božské tělo a na něm ani jediný chloupek. To je skvělé, žádný spolek z Planety opic, líbí se mi to. Je to podle mě i výraz úcty k ženám i vnímání moderních trendů. Takoví moderní muži se mi hodně zamlouvají.

Jste chlupáči, nebo ne? A dívky, co se na mužích líbí právě vám?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 828