Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
matrace ilustracni obrazek / foto: shutterstock

Na co myslet při výběru matrace?

Před pořízením matrace je nutné zpozornět hned u několika faktorů. Pokud si myslíte, že je nákup matrace procházka růžovým sadem, jste na omylu.

Lidé často zapomínají na důležité požadavky, jako jsou tvrdost, materiál, potahový obal a způsob uložení matrace. K dalším náležitostem patří věk a hmotnost uživatele.

Tvrdost a materiál hrají prim

Určitě budete souhlasit, že je tvrdost matrace 140×200 klíčová. Lidé s vyšší váhou by měli zvolit tvrdší modely, naopak jedincům s muší hmotností postačí měkčí produkt. Věděli jste, že má tvrdost matrace velký vliv na způsob spaní? Pakliže spíte na boku, je pro vás lepší měkčí kousek. Pro všechny, kteří leží na zádech a na břiše, jsou určeny tvrdší výrobky. Existuje pět typů tvrdosti. V dnešní době lze pořídit i matrace dvojí tvrdosti. Dobrým příkladem je manželská postel. Dále se zaměřte na materiál, ze kterého je zboží vyrobeno. Studená pěna má super elasticitu, tvarovou stálost a dlouhou životnost. Díky velkým pórům dochází k dobrému provzdušnění a odvodu tepla. Viskoelastická pěna mění svoji tvrdost v závislosti na teplotě a přizpůsobí se každičkému pohybu. Matrace 160×200 z bio pěny oplývají tvarovou stálostí a senzačními ortopedickými vlastnostmi. Latexové produkty jsou měkké a pružné, tempurový materiál s otevřenou buněčnou strukturou zmírňuje tlak a vstřebává tělesnou váhu i pohyb. Taštičková matrace zajistí ideální rozložení hmotnosti.

Hmotnost klienta a nosnost matrace

Při rozhodování zohledněte svůj věk a hmotnost. V tomto případě je dobré zbystřit u výšky jádra matrace 180×200. Dětem vyhoví pevnější modely se střední tvrdostí. Také potahový materiál je důležitý. Hlavní housle hrají hygienické a konfekční vlastnosti, ale rovněž zajištění optimální cirkulace vzduchu. Dbejte také na způsob uložení a zvolte vhodnou podložku. V neposlední řadě se zamyslete nad cenou. Kvalita něco stojí, ovšem výsledkem je spokojený spánek.

K tomuto článku není otevřena diskuze