Samotná pokládka je navíc jednoduchá, neboť jednotlivé dílce jsou vyrobeny a vytvarovány tak, aby do sebe dokonale zapadaly. V následujících řádcích se na zámkovou dlažbu jako takovou podíváme trochu podrobněji.
V první řadě je nutno podotknout, že zámková dlažba má nejen různé tvary, ale vyznačuje se i rozmanitostí, co se rozměrů týče. Při výběru konkrétní varianty je nezbytné zohlednit nosnost a využití.
Jaká dlažba je vhodná na chodníky?
Pro chodníky se hodí dlažba s rozměrem 40 až 45 milimetrů. Uplatnění nachází nejen na chodnících, ale také na terasách. Počítejte však s tím, že nesnese velkou zátěž, a proto se nehodí třeba jako stání pro vozidla. Další možností je výška 60 milimetrů, jež sice zvládne větší zátěž, ovšem nedoporučuje se na místa s velkým provozem.
Kdybyste hledali zámkovou dlažbu s co největší výškou, potom se vám nabízí 100 milimetrů. S takovou variantou uspějete i na velice frekventovaných místech. Před dům a na zahradu je ale tato výška zbytečná. Venkovní dlažba v okolí domu vám postačí s výškou do 60 milimetrů.
Různé tvary i barvy
V neposlední řadě nesmíme zapomenout na tvary a barevné provedení. Běžné jsou hlavně vlnky, větší kostky a kostičky, dále ještě terčíky a parkety. Vzhledem k tomu, že je možné udělat i zajímavé obrazce, se nabízí ještě spousta barevných odstínů, jako jsou červená a zelená.
Jestliže hledáte dodavatele zámkové dlažby, kterou si bez problému zvládnete sami položit, obraťte se na společnost PRESBETON. Vyznačuje se spolehlivostí a přijatelnou cenovou politikou.
K tomuto článku není otevřena diskuze