Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock

Dítě najdou GPS hodinky

Kdo má malé děti, které začínají lézt, určitě dobře ví, že se stačí na chvíli otočit a už jsou fuč.

A jelikož si umí hrát na schovku, aniž by je to někdo pořádně učil, je někdy docela problém je najít.

Satelitní technologie
Tento problém ale odpadá, když si pořídíte GPS hodinky Nu.M8. Jedná se v podstatě o satelitní technologii, kterou znáte třeba z navigací do aut.

Pokud by si děti chtěly hodinky násilím sundat (nebo to za ně chtěl udělat někdo jiný), rozezní se pro jistotu alarm. Jinak se stačí podívat do speciálního programu, který spolupracuje s Google Maps, kde se vám pozice dítěte zobrazí, stejně jako s celou adresou, kde se ratolest zrovna nachází.

Do GPS hodinek si můžete nastavit i takzvané „bezpečné zóny“. Jakmile je dítě opustí, jsou na to rodiče okamžitě upozorněni.

Tento přístroj odpovídá na stále rostoucí starosti rodičů o jejich děti. Ty pak ústí až do takových extrémů, kdy jsou děti ze školy a do školy vozeni autem, aniž by udělali pár kroků, nemohou si hrát v parku apod.

Přispěje ke svobodě
Průzkum ve Velké Británii ukázal, že jedno ze čtyř dětí ve věku od osmi do deseti let nesmí být venku ani chvíli samotné bez doprovodu. Někteří rodiče tento striktní přístup drží až do patnácti let.

Tyhle hodinky by jim proto měly konečně poskytnout vytouženou svobodu a zároveň uklidnit rodiče.

Jde skutečně o pozoruhodný postup. Zatímco starší generace byly zvyklé vyrůstat s kamarády na hřištích a doma se příliš nezdržovaly ani v útlém mládí, dnes jsou děti kontrolovány přinejmenším mobily až do relativně vysokého věku. A do budoucna z nich budou tečky pobíhající na obrazovce počítače.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 64