Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock

Fascinující: slon maluje obrazy

Tohle by napadlo skutečně málokoho. Malující slon je zkrátka objektem jako vystřiženým z psychedelického snu.

Nemá ruce, ale bohatě mu stačí jeho dlouhý chobot, který se zdá být zručnější než ruce lecjakého člověka, možná i samozvaného malíře.

Šikovný slon
Lankam je jedenáctiletý asijský slon, který pochází z jedné z thajských provincií. Ostatně, vystupuje v místní show, spolu s dalšími umělecky nadanými zvířaty. Slon mezi nimi ale jasně vyčnívá.

magazin.cz

Už jenom proto, že jeho díla se prodávají dráže než u mnohých lidských kolegů. Jeho poslední kousek se prodal za pěkných dvacet tisíc liber, což je zhruba 550 000 Kč.

magazin.cz
Sloni působí sice na první pohled velmi neohrabaně, ovšem jsou to právě oni, kdo publikum rozesmávají a ohromují ze všeho nejvíce. Problém pro ně není ani hraní fotbalu či basketbalu.

Zvláštní nadání

Očití svědci tvrdí, že sloni tyto aktivity dělají neuvěřitelně přirozeně, takřka jako lidé.

Například malování jim jde vysloveně od chobotu. Je to také důkaz, že sloni dokážou vnímat vizuální vjemy podobně jako lidé, možná je i tak chápat.

Uvidíme, čeho se ještě od Lankama a jeho kolegů dočkáme. Ve svém umění se totiž neustále zlepšují, a tak by mohli trhat další prodejní rekordy.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 305