Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock

Konec školy... Co bude dál?

Blíží se konec školy a tisíce studentů již zanedlouho opustí brány škol. Na trhu práce tak přibude další početná skupina uchazečů o zaměstnání. Budeš jedním z nich? Zajímá tě, jak si letos budou absolventi na trhu práce stát?

magazin.cz
Dle statistik pracovního portálu Monster.cz bude letos pravděpodobně největší pranice o absolventy vysokých a středních škol se zaměřením na informační technologie, technické obory, ekonomii a bankovnictví.

Pracuj na sobě už během studia
Pokud chceš zvýšit svou šanci, jak uspět na trhu práce, čerpej pracovní zkušenosti už během studia, a to třeba formou brigády, částečného pracovního úvazku nebo povinné praxe. Zkušenosti, které během nich získáš, využiješ v budoucnu.

Budeš si jistější v kramflecích a zároveň můžeš díky své praxi zaujmout potenciálního zaměstnavatele.

magazin.cz
Rady, jak si najít to správné zaměstnání
  1. Řekni si, co chceš dělat, v jakém oboru máš vzdělání, čemu si myslíš, že rozumíš a co tě baví.
  2. Aktualizuj / vypracuj si kvalitní životopis.
  3. Zaměstnání aktivně hledej! Využívej služeb specializovaných pracovních portálů jako je www.monster.cz, kde najdeš celou řadu důležitých informací, které ti v hledání práce pomohou.
  4. Pokud tě zaměstnavatel pozve na přijímací pohovor, důkladně se na něj připrav. Nezapome ň také na reference, které po tobě může chtít.

V případě, že na první pokus neuspěješ, tak neztrácej hlavu. V dnešní době, vzhledem k ekonomické situaci, může hledání zaměstnání trvat delší dobu. Pokud dostaneš nabídku na brigádu nebo záskok za mateřskou dovolenou, přijmi ji. Každá pracovní zkušenost se ti v budoucnu přičte k dobru.

Spoj příjemné s užitečným a vytvoř si na Monster.cz svůj životopis. Nejen že se otevřeš novým možnostem, ale navíc můžeš vyhrát i 1 GB USB.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 135