Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

Nahý blázen přinutil přistát letadlo

Kvůli nahému pasažérovi muselo letadlo nouzově přistát...

Keith Wright se během letu z Charlotte v Severní Karolíně do Los Angeles svlékl. Když se ještě navíc začal vzpouzet letušce, která se ho snažila zahalit dekou, rozhodl se pilot nouzově přistát na jiném letišti.

Situace se vyhrotila, když na Wrighta skočili dva policisté mimo službu, kteří letadlem také cestovali. Přemohli ho a nasadili mu pouta. Kapitán letadla pak rozhodl, že se strojem nouzově přistane v Novém Mexiku. Po přistání byl Wright ihned vzat do vazby.

"Letuška opakovaně požádala Keitha Wrighta, aby se oblékl. Pak ho přikryla dekou, ale on si ji sundal," řekl Dan Jiron, mluvčí letiště v Albuquerque, kde letadlo nakonec dosedlo.

Nahý a nebezpečný
Wright navíc letušku několikrát uhodil. V letadle nastal zmatek, protože v tomtéž okamžiku se personál snažil postarat se o jiného pasažéra, který měl zdravotní problémy.

Wright později vysvětlil agentům FBI, že trpí bipolární poruchou a než odletěl z domova, nevzal si své prášky. Na své podivné chování v letadla se prý nepamatuje.

Jisté příznaky, že by s mužem mohly být problémy, se ale jevily už před startem. V odletové hale prý Wright tancoval, a když se ho zaměstnankyně letiště Claudia Kearney ptala, proč to dělá, vysvětlil to tím, že vypil jedno pivo. Kearney se s vysvětlením spokojila a usoudila, že Wright smí do letadla nastoupit.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 210