Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Reuters

Michael Jackson obdivoval Hitlera

Masový vrah Adolf Hitler, který přímo či nepřímo stojí za smrtí desítek milionů lidí za druhé světové války, má nového fanouška. Překvapivě se jím posmrtně stal Michael Jackson.

Byl to showman
Padesátiletý zpěvák to řekl nedlouho před smrtí svému příteli, rabínu Shmuley Boteachovi. Ten navíc rozhovor nahrál na kazetu, a tak se svět mohl po Michaelově smrti dozvědět, koho vlastně tajuplný král popu obdivoval.

„Byl to skvělý řečník. K tomu, aby dokázal změnit a nenávidět tolik lidí, musel být velký showman. A byl,“ řekl doslova Michael Jackson, který má pro schopnost doslova zhypnotizovat masy jistě pochopení.

Chtěl ho vyléčit

Zpěvák si nicméně dobře uvědomoval, že Hitler nebyl zrovna světlou postavou lidských dějin. Domníval se dokonce, že by jeho zlou duši dokázal vyléčit.

Přesně na to se ho přítel ptal a Michael odpověděl: „Určitě. Vím, že bych to dokázal.“ Potřeboval by k tomu s Hitlerem strávit jen chvíli.

Rabín nahrál celkem třicet hodin rozhovorů se zesnulou hvězdou. Možná, že se z nich o Michaelovi dozvíme ještě leccos zajímavého. Jeho život totiž rozhodně nebyl nudný.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 348