Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Guido Daniele

Body art: Nádherně malované ruce!

Italský malíř Guido Daniele má jednu zvláštní vášeň - miluje ruce! A tak na ně maluje...

Každá ruka je sexy
Není ruka jako ruka. Avšak podle italského umělce může být každá ručka krásná - dokonce i ta odulejší, chlupatější s krátkými prstíky a okousanými nehtíky. Jak to? Zkrátka stačí využít její tvar a správně ji pomalovat. Pak se z takové nevzhledné končetiny může vyklubat třeba labuť nebo žirafa nebo třeba nilský krokodýl...

Zvířata jsou hned poruce
Ano, je to tak. Guido Daniele patří mezi špičky v oboru, který se jmenuje „handimals“ (malování na ruce), ve kterém využívá své bohaté zkušenosti z klasického bodypaintingu (malování na tělo). Malíř se však od svých konkurentů odlišuje jednou drobností - specializuje se na portréty zvířat. A jak je na první pohled patrné, jeho „příruční ZOO“ je opravdový unikát.

Dokonalé kopie
Daniele se snaží lidskou ruku maximálně využít, ať už plošně, tak i tvarově. Podle potřeby překládá modelkám prsty, nebo ruce různě aranžuje. Jelikož sám se „malováním rukou“ zabývá už od roku 2000, tedy deset let, snaží se svá díla přivést k dokonalosti. Jeho „zvířata“ jsou dokonale zbarvená a mají výraz, skoro jako kdyby byla skutečná.


Exotika versus „domácí nuda“
Italský umělec má rád výzvy, proto se pokouší zachycovat i zvířata s komplikovanějšími tvary a zbarvením, jako je například chameleon, tukan, papoušek, slon nebo tygr. Ačkoliv sám Daniele ve své tvorbě dává přednost exotickým zvířatům, nezapomíná ani na ryze domácí tvory. Takže v jeho uměleckém portfoliu objevíte i husu, kachnu nebo krocana...Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 49