Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: sxc.hu

Španělka je majitelkou Slunce. Budeme platit!

Pobyt na čerstvém vzduchu bude zdarma jen v noci…

Slunce přece patří všem. Každému, na koho dopadají hřejivé zlaté paprsky. Tak to už teď neplatí. Slunce je teď majetkem Angeles Duranové ze Španělska.

Rozhodla se, že jí patří Slunce
Padesátiletá žena, která žije ve slunné oblasti Galicie, která se rozkládá na hranicích Španělska a Portugalska, se rozhodla, že bude vlastnit Slunce a zaregistrovala se jako jeho majitelka v tamní notářské kanceláři. Její žádosti bylo vyhověno.

Paní Duranová svěřila internetové verzi deníku El Mundo, že ji na tento nápad v září přivedl článek o Američanovi, který se sám zaregistroval jako vlastník Měsíce a většiny planet našeho solárního systému.

Stát nemůže, jednotlivec ano
Existuje sice mezinárodní úmluva, že žádný stát nemůže vlastnit planetu nebo hvězdu, ale o jednotlivci tam není ani slovo. „Není v tom žádný háček, vše je právně podloženo. Nejsem hloupá, znám zákony,“ říká Duranová a dodává: „Udělala jsem to, ale stejně tak to mohl udělat kdokoli přede mnou.“

Notářsky ověřený dokument dává veřejnosti na vědomí, že paní Duranová je´vlastníkem Slunce, hvězdy typu G2, která se nachází v centru naší sluneční soustavy ve vzdálenosti 149 600 000 kilometrů od Země´.

Všichni budete platit!
Na svém v pravdě geniálním nápadu chce žena vydělávat. Plánuje vybírat poplatek od každého, kdo slunce používá. Půlku výnosu chce věnovat španělské vládě, 20% tamnímu penzijnímu systému, 10% daruje na vědecké výzkumy a dalších 10% na hladovějící. Posledních 10% by si nechala sama pro sebe.

„Je čas začít dělat věci správným způsobem. Pokud má někdo nápad, jak pomoci ekonomice a získat příjmy, ať se do toho pustí,“ vysvětluje žena. Zbývá jí jen jediné,. Vymyslet, jakým způsobem by poplatky vybírala a hlavně, jak by trestala neplatiče.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 61