Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Wesley SnipesWesley Snipes / foto: Shutterstock

Vánoce ve vězení Wesleyho Snipese: kuře s kaší

Hrdina akčních filmů Wesley Snipes dostal stejně jako jeho spoluvězni ke štědrovečerní večeři porci kuřete s bramborovou kaší.

Snipes teprve před necelými třemi týdny nastoupil tříletý trest za daňové úniky spáchané v letech 1999 až 2001. Odpykává si ho v americké federální věznici McKean v Pensylvánii.

Sváteční atmosféra

Kromě základní večeře ale vězení zcela mimořádně přichystalo i sýrový koláč, kukuřičnou nádivku, čerstvý chléb a několik druhů koláčů. Vězni mohli podle informací serveru FemaleFirst zajít do kostela, hrát karty anebo se dívat na filmy.

Těsně před nastoupením trestu na počátku prosince hrdina filmů Blade řekl: "Myslím, že každý člověk by byl nervózní, kdyby mu hrozila ztráta svobody. Jsem zklamaný z toho, že mě systém v této situaci nechrání."

Sedí spravedlivě?
Porota si naopak myslela, že odsouzení muže, který nezaplatil daně, je příkladem správného fungování "systému". A tak, když v listopadu Snipes žádal o další soud, floridský soudce William Terrell Hodges jeho žádost zamítl.

Akční hrdina se odvolával proti rozsudku s tím, že někteří porotci byli během jeho procesu v roce 2008 podjatí. Teď se zdá, že jeho Vánoce se středním stupněm ostrahy nebudou poslední.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 11