Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

Homosexuální tuňák – pochoutka pro gurmány!

Na Australském pobřeží letí mezí střední a vyšší společenskou vrstvou nový kulinářský hit.

Lepší restaurace nabízejí ke konzumaci maso z údajně ryze homosexuálních jedinců tuňáka modroploutvého. Tyto kusy mají údajně lepší a jemnější maso. Když vezmeme v úvahu fakt, že tuňák modroploutvý se pomalu stává vzácnou rybou ohroženou vyhubením, jsou jedinci postiženi touto odchylkou ještě daleko vzácnější. A o to restauracím zřejmě jde. 


Cenu můžou vyšroubovat dokonce na

magazin.cz
dvojnásobek ceny standardního masa z tuňáka. Kdo ví, jak to s těmi ulovenými kusy vlastně je, ale „Tuna the homosexual, please!“ se v Australských pobřežních restauracích ozývá čím dál častěji.

Ekologickým organizacím se tento krok z hlediska ochrany populace tuňáka zdá jako nedostatečný. Homosexuální jedinci sice nemají pro rybí populaci takovou hodnotu, protože nepřekypují náladou k rozmnožování se svými hetero protějšky, ale ekologové se tak snadno ošálit nenechají. 


„Už jsme zahájili pátrání, jak se tito jedinci loví, a jestli to není jenom bouda na spotřebitele a ekologii. Určitě je chycena také spousta normálních kusů schopných reprodukce, možná naprostá většina. Podle našeho názoru je to jen marketingový tah na zákazníky, kteří potom necítí vinu z konzumace této krásné ryby,“ říká Juan del Hoyo, australský ekologický aktivista.

magazin.cz

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 5