Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: ShutterStock.com

Pleť v zimě? Make-up jako kabát

Studené roční období přináší pleti spoustu problémů.

Časté změny teplot spojené s přechody z tepla do zimy mohou pleti škodit. Pokožka je pak napjatá, dostává bledý vzhled, často se tvoří šupinky a zarudlé skvrnky. Abychom tomu zabránili, musíme pleti dodat patřičnou ochranu, výživu a hydrataci. Lehké krémy je vhodné vyměnit za hutné a mastnější přípravky. Proto k základním denním a nočním krémům začněte používat i speciální zimní krémy s mastnějším základem a UV filtrem. Nejvhodnější jsou tak krémy s obsahem avokádového či mandlového oleje.

 

Především lidé s citlivou pletí nebo rozšířenými žilkami v oblasti líček a nosu, by měli mastné krémy v zimě používat povinně. Po rozetření musíte několik minut počkat, než pokožka ochrannou vrstvu zcela vsákne a ta tak začne působit. Kromě toho byste měli při ošetření pleti opatrně zacházet s horkou vodou a nepoužívat pleťové vody s alkoholem, které pleť vysušují.

 

magazin.cz

 

Nepříjemné účinky zimy můžete zmírnit také vhodným způsobem odličování. Nejšetrnější odličování je pleťovým mlékem nebo pěnou. Na mírně navlhčený obličej naneste pleťové mléko a jemně rozetřete po obličeji, potom setřete vatovým tampónem. Věnujte se více své pleti a v jejím zájmu navštivte profesionální kosmetičku. Nechte si od ní aplikovat třeba masáž a masku. Před masáží Vám doporučuji nechat si na obličej, krk a dekolt aplikovat vitamíny v ampulích např. vitamín C. a E.

 

V žádném případě nepodceňujte slunce. Především v horách byste se měli dostatečně chránit před UV zářením. Při zimních sportech nezapomínejte také na vhodné sluneční brýle. Pokud jste je už odložili, zase si je pěkně vraťte do kabelky, zkrátka mějte je pořád po ruce. Jinak riskujete zánět spojivek a do budoucna i vrásky kolem očí. Právě oční okolí potřebuje zvláštní ošetření. Oční partie odličujte dvousložkovým přípravkem na citlivé oči. Je dobré si okolí očí ošetřit na noc výživným očním krémem, aby se kůže nevysušovala. Poraďte se s profesionální kosmetičkou a společně zvolte pro tuto partii vhodný krém.

 

Pečujte i o své rty, zvláště v mrazech nanášejte několikrát denně vrstvu ochranného krému na rty s UV filtrem nebo jelení lůj. Výživnou rtěnku nebo pomádu noste stále u sebe, nechráněné rty do mrazu nepatří. Velké teplotní rozdíly, které nám dnešní zima přináší, jsou pro náš organismus velkou zátěží. Dodejte proto pleti i tělu dostatek vitamínu, dopřejte si více relaxace, třeba kvalitní masáží a těšte se na jaro. A na závěr jedna užitečná rada – používejte v zimě make-up, udělá kůži stejnou službu jako teplý kabát.

Diskuze k článku:

V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!