Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ferrari V4 motorcycle / foto: Amir Glinik

Motorka od Ferrari. Červená nádhera

Určitě toto není první pokus o jednostopé Ferrari, ale určitě je nejkrásnější.

A o to u automobilky se vzpínajícím se koněm ve znaku jde především! Italové vždy vynikali na poli designu a co se týče techniky - o té by se dalo říct, že zaujímala až druhé místo.

magazin.cz

Pokusů o přenesení ducha Ferrari mimo svět čtyř kol už pár bylo. Syn Enza Ferariho Dino už s motocykly experimentoval v padesátých letech. V osmdesátých letech si zase legendární motocyklový designér Arlen Ness upravil chopper ve stylu modelu Testarossa. Ferrari chopper má ve své garáži i Michael Schumacher.

magazin.cz

Tento koncept ale pochází z dílny izraelského designéra Amir Glinik, který své nápady rozvinul kolem motoru z modelu Enzo. Ovšem, originální vidlicový dvanáctiválec by mu při zástavbě dělal poněkud problémy, takže ho rozřízl na výsledný V4.

magazin.cz

Výsledné tvary, beroucí inspiraci v současné automobilové produkci značky, působí kompaktně a poněkud tekutě. Třešničkou na dortu je plánovaná instalace palubních přístrojů ve stylu bojové stíhačky F16, dotykové LCD na horní straně palivové nádrže či ovládání drive-by-wire.

magazin.cz
magazin.cz
magazin.cz

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 559