To si takhle někdo z australské bezpečnostní agentury NSA po letech pustil Šíleného Maxe a zjistil, že tehdy filmaři vlastně neměli tak úplně špatné nápady. Nu, možná tomu bylo i jinak, jisté však je, že NSA ruku v ruce se společnostmi Holden, Motorola a výzkumným centrem pro nehody při univerzitě Monash představila koncept nového vozidla bezpečnostních složek.
Na první pohled obyčejné policejní auto je vybaveno řádkou div ne revolučních technologií. Speciální kamera je schopna přečíst a prohnat registry na osm tisíc poznávacích značek za dobu desetihodinové patroly. Pánové v modrém tak už nemusí mít ostříží zrak, a přesto pouhým projížděním ulicemi zkontrolují více než kdy dříve.
Policie vám zahraje
Nově se mohou strážci pořádku spojit se zvukovým systémem prakticky jakéhokoliv vozu v dosahu. Představte si, že posloucháte své oblíbené CD, když v tom se z rádia ozve přísný hlas policajta, nařizující zajetí ke krajnici. Pro „správné hochy“ to znamená významné ulehčení. Už se nebudou muset snažit upoutat pozornost mnohdy netečných řidičů hlasitými a mnohdy nebezpečnými manévry.
Když provinilec přes výstrahu dále uniká, nebudou ho policajti honit, nýbrž pouze vystřelí zvláštní GPS šipku, která inkriminovaný vůz umožní sledovat a kdekoliv odchytit.
Pojízdná lednička
Jedním z důvodů navržení takto vyspělého policejního bouráku je také skutečnost, že v horké Austrálii se všechny potřebné systémy pro udržování silničního pořádku rychle přehřívaly. V tomto případě má být vše řízeno prostřednictvím jediného centrálního počítače. Ten budou příslušníci australské policie ovládat hlasem, čímž se jim uvolní ruce pro jinou činnost.
Už se nemůžeme dočkat, až toto chytré policejní fáro dorazí i k nám.
Co na to říkáte vy?
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
Počet příspěvků v diskusi: 152