Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Strach / foto: shutterstock

Pojďte se bát. Horory inspirované skutečnými událostmi

Díváte se na horor v televizi a sevře vás strach. Uklidňujete se, že je to přeci jen film. Tohle se stát nemůže. A co když ano? Co když jsou některé horory nebo mysteriózní filmy natočené podle toho, co se skutečně stalo?

Horory nemusí být jen pouhým výplodem fantazie spisovatele nebo scénáristy

Filmaři se rádi inspirují skutečnými událostmi. Pokud zdokumentovaná fakta vezmou a zpracují je do filmového žánru, jako je horor nebo mysteriózní drama, dostaneme film plný strašidelných scén a uklidňování se, že se jedná o pouhý film, moc nepomůže.

Horory inspirované skutečnými událostmi samozřejmě tvůrci ,,opepří“ o scény a záběry, které se skutečností nemají nic společného, ale základ postavený na pravdě tam je.

Hororové scény s reálným základem
Hororové scény s reálným základem – Zdroj: Shutterstock.com

Které horory a děsivé filmy se inspirovaly na skutečných událostech?

Vymítač ďábla je film, který se inspiroval dochovanými záznamy o exorcismu mladého chlapce v roce 1940.

Hory mají oči, film inspirován vraždící loupežnou tlupou rodinného klanu Alexandra Sawney Beaneha. Loupili, vraždili a své oběti pojídali.

Annabell 2, vraždící panenka posedlá zlým duchem. Ač je to sebevíc nepravděpodobné, tato panenka existovala a existuje. Samozřejmě vypadá úplně jinak než ta filmová, ale záznamy o jejím řádění existují. Panenka je v okultním muzeu manželů Warrenových.

Proroctví z temnot, zfilmované události přenesené do současnosti z roku 1967 z městečka Point Pleasant, kde se před tragickým neštěstím (zřícením mostu s mnoha obětmi na životech) zjevoval nevysvětlitelný přízrak. Tento přízrak a jeho zjevování je zaznamenáno i před dalšími velkými katastrofami.

Americká kletba je film, který popisuje události z let 1817 až 1820. Rodina Johna Bella a zvláště jeho dospívající dcera Betsy je terorizována duchem. Existuje poměrně velké množství záznamů a svědectví z té doby o tom, jak rodina farmáře Bella trpěla nevysvětlitelnými událostmi, které jsou přičítány něčemu nadpřirozenému. Tento duch dostal pojmenování Bellova čarodějnice.

Další filmy, které našly alespoň částečnou inspiraci v reálných událostech, jsou například: Henry: Portrét masového vraha, Dívka od vedle, To, Mlčení jehňátek, Kanibalové, Vřískot, Otevřené moře nebo film V zajetí démonů.

 

Zdroj:

https://ifenomen.cz/zajimavosti/10-desivych-skutecnych-pribehu-ktere-si-zaslouzi-hororovou-adaptaci

 

 

 

Pojďte se bát. Horory inspirované skutečnými událostmi

V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!