Lymfatický systém je neprávem opomíjen
Prostřednictvím lymfy se naše tělo zbavuje odpadních látek, které jsou produktem našeho metabolismu. Kromě lymfatického systému na tomto procesu spolupracují i játra, ledviny či plíce. Kromě eliminace metabolitů má lymfa i několik dalších funkcí. Podílí se například na transportu bílých krvinek mezi kostmi a lymfatických systémem, výměně protilátek a přenosu tuků z trávicího systému.
Jak se projevuje přetížení lymfy?
Lidé s lymfou zanesenou toxickými látkami jsou neustále unavení, snadno přibývají na váze a těžko shazují. Obvykle se přidají i problémy s trávením a bolesti kloubů. Výjimkou nejsou ani neustálé bolesti hlavy a problémy s pokožkou, například akné. Častým projevem přetížené lymfy jsou také neustále angíny, tedy záněty mandlí. I chrapot či pocit staženého hrdla souvisí s čistotou lymfy. Její stav se projevuje i stavem štítné žlázy a celého hormonálního systému.
Co se s tím dá dělat?
Lymfatický systém není ničím poháněn. Rozproudit lymfu tak lze výhradně na základě vnějších příčin, například pohybu, dýchání, speciálními masérskými technikami. Výrazně napomůže i prevence jejího dalšího zanášení, která spočívá především v dostatečném příjmu tekutin a konzumaci přirozené chemicky neupravované stravy.
Dodržujte tato 3 pravidla, aby vaše lymfa zůstala v kondici
1.Pijte dostatek čisté vody bez bublinek nebo bylinné čaje. Do vody můžete pro lepší chuť přidat například vymačkaný citron. Pro rozproudění lymfy je alespoň zpočátku dobré vypít 2 až 3 litry denně.
2. Pohybujte se. Přiměřený aerobní pohyb zapojuje svaly a uvádí lymfu do pohybu.
3. Jezte střídmě a převážně ovoce a zeleninu. Chemicky neupravená strava nezanáší organismus a dodává tělu potřebné látky.
Funguje vám správně lymfatický systém? Poradíme vám 3 tipy na jeho rozpohybování
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!