Tato nehezká zdravotní potíž se totiž nemusí stát vaší součástí. Nemusíte si připadat jako balon čtyřiadvacet hodin denně. Ze všeho nejdříve se vyplatí eliminovat důvody jejího vzniku (pokud se tedy nejedná o symptom závažného onemocnění) a poté si osvojit několik rad, které ji vyženou z vašeho života.
Pomoct může vyřazení umělých sladidel
Menstruace nebo jen konzumace nevhodných potravin – to jsou nejčastější důvody, proč nafouknutým bříškem trpíme. Ať už je tím vaším viníkem mango nebo sýr, vyplatí se z jídelníčku vyřadit umělá sladidla, abyste tím nafouklost jenom nepodpořili. Vyhnutí se potravinám s náhražkami cukru je také účinnou prevencí nepříjemnému problému.
Stejně tak omezení soli vám ponechá bříško v normální, štíhlé fázi, nikoliv v nafouknutém stavu.
Probiotika jako náš zachránce
Když se bříško nehezky nafoukne, je načase sáhnout po probiotikách, která podpoří trávení a tím urychlí odchod nepříjemné potíže. Vaší svačinou se tak stanou jogurty nebo kefíry, v případě většího nedostatku probiotik je nutné sáhnout po doplňcích stravy, kde se látky nachází více než ve zmiňovaných mléčných výrobcích.
Je čas na pohyb
Nejen omezení cukru, sladidel a sázka na probiotika můžou pomoct. Do svého denního harmonogramu se vyplatí zakomponovat také pohyb. Běh, tenis nebo alespoň svižná procházka, která vyplní volné chvíle třikrát týdně může být dokonce prevencí, nejen léčbou zdravotního problému.
Bylo prokázané, že cvičením se zvyšuje pohyb střev čili dochází k rychlejšímu trávení. Plyny, které se z nějakého důvodu v bříšku nahromadily, tak rychleji ze systému odchází.
Zdroj:
https://www.maminka.cz/clanek/nafoukle-bricho-poradime-vam-jak-se-ho-zbavit-pozor-na-alergeny-a-sul
Nafouklé břicho jako častý problém. Jak s ním zatočit?
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!