Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Paul Amadeus Dienach / foto: Progetto Adelfi/YouTube

Proroctví z kómatu z roku 1921: Výmysly chorého člověka versus jasnovidecké vize daleké budoucnosti

Paul Amadeus Dienach ochořel vážnou chorobou a v jeho mysli vyvstaly obrazy, které měly souviset s budoucností lidstva i naší planety. Vše, co spatřil, zapsal později do deníků s názvem Kroniky z budoucnosti.

Za komatózním stavem švýcarsko-rakouského učitele Paul Amadeus Dienach stálo mozkové onemocnění s názvem letargická encefalitida, vážná nemoc, v průběhu které postižený pacient upadá do bezvládného stavu, který může trvat od několika hodin až po několik let. V Paulově případě se jednalo o celý rok a během této doby putovala jeho mysl mezi nebem a zemí a dokázala mu otevřít neznámé obzory daleké budoucnosti datované až do roku 3906. Byly nejspíše tak barvité a reálné, že si je Paul detailně vybavil i po probuzení z kómatu a všechny své poznatky sepsal do knihy v deníkové podobě s názvem Kroniky z budoucnosti. A jak by tedy podle Paula měla vypadat a jakým směrem se má ubírat budoucnost lidstva?

20. až 23. století - od válek až po kolonizaci Marsu

Dobývání Marsu

Dvacáté a dvacáté první století má být dle Paulových slov poznamenáno světovými válkami, vzájemnými útlaky lidí a nedostatkem úcty k přírodě. Lidské hodnoty se mění a konzumní způsob života ničí planetu i svědomí lidí. Násilí a chudoba jsou na denním pořádku, zejména v Africe a Asii. Dochází k přelidnění planety a lidstvo se snaží o kolonizaci Marsu, což se mu v roce 2204 podaří. Po zhruba šedesáti letech však všech 20 milionů lidí obývajících Mars zahubí katastrofická událost a lidstvo již na jeho další osídlení nepomýšlí.

Světová jaderná hrozba

Vyhubení lidstva

V roce 2309 má být starý kontinent téměř úplně zničen jadernou válkou. Přeživší populace na planetě začne migrovat a lidé ze severu přicházejí do jižní Evropy Na konci 24. století se zrodí světová vláda z vědců, technologů a humanistů, kteří byli zvoleni všemi národy. Ta přináší nová pravidla a pořádek. Národy jako takové zanikají a každý se cítí jako občan Země. Jde však jen o další sytém totalitního režimu, lidé stále nejsou schopni vystupovat jako jednotný celek a řešit problémy s přelidněním, klimatem a ekologií. Lidstvo opět upadá do temné éry, která končí až okolo roku 3400.

Renesanční období

Duchovní cesta

Lidé se postupně obrací na meditaci a snaží se najít nový duchovní směr. Lidský mozek projde několika mutacemi, až dosáhne nového stupně spirituality, která se projevuje hypervizí či hyperintuicí. Následuje Zlatá éra lidstva zaměřena na duchovní vývoj člověka. Soukromé vlastnictví ani peníze neexistují, vše je zdarma, hromadění materiálních věcí nemá smysl. Lidé pracují pouze 2 roky, od 19 do 21 let, pak se mohou zaměřit na své záliby a radosti. Možné je uzavřít více manželství, avšak porodnost je redukována, aby nedocházelo k přelidnění planety. V tomto období žije na planetě méně než jedna miliarda obyvatel a každý má všeho dostatek.

Zda jde o věrný obraz toho, co nás v budoucnu skutečně čeká, nebo jen o výplod fantazie choré mysli, se asi jen tak nedozvíme. Každopádně je zajímavé se nad Paulovými slovy alespoň krátce zamyslet.

Proroctví z kómatu z roku 1921: Výmysly chorého člověka versus jasnovidecké vize daleké budoucnosti

V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!