Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Arctic Monkeys / foto: EMI

Jaká je nejlepší kapela dneška?

Jedno se britskému hudebnímu časopisu Q upřít nedá: jeho posedlost všemi možnými i nemožnými žebříčky a hitparádami je skutečně obdivuhodná.

Sází na jistotu
Výsledky letošního udílení cen Q svědčí o tom, že jeho čtenáři mají rádi své jisté a na bůhvíjaké experimentování je příliš neužije. A pokud dojde na novější jména, pak tedy ta, která už schválily i další ostrovní hudební tiskoviny jako to pravé.

Jen tak si lze vysvětlit vyhlášení Arctic Monkeys nejlepší kapelou dneška. Spíše průměrná kytarovka s dvěma slušnými deskami se ale Britům líbí a její zbožnění dává vzpomenout na rovněž nepochopitelné adorování Oasis jako málem nejlepší kapely všech dob.

Arctic Monkeys za sebou nechali i tak zvučná jména jako U2, Foo Fighters a The Killers, ale ceny za nejlepší album se museli vzdát: to podle čtenářů Q natočila Amy Winehouse pod názvem Back To Black.

Žádná překvapení
Nejlepším klipem se blýskli Kaiser Chiefs k hitovce Ruby, píseň roku Your Love Alone Is Not Enough najdeme na posledním albu trojice Manic Street Preachers a objevem roku byla zvolena Kate Nash.

Ikonou Q se stal exBeatle Paul McCartney, který během ceremoniálu dojatě vzpomněl svou zesnulou manželku Lindu, ani slovem se ale nezmínil o stávající choti Heather Mills, s níž je v rozvodovém řízení. Stylově velmi příbuznou cenu Ikona Q převzala australská popová princezna Kylie Minogue, která se momentálně připravuje na comeback s jubilejní desátou deskou nazvanou X.

Hrdinou Q se posmrtně stal manažer Tony Wilson, zakladatel manchesterského hudebního klubu Hacienda a především objevitel kapely Joy Division, později New Order. Cenu za celoživotní dílo si odnesla dodnes jedna z nejuctívanějších osobností britské hudební scény, kytarista a skladatel Johnny Marr. Jeho jméno je spojeno především s nejdůležitější ostrovní kapelou 80. let The Smiths.

Kdo je podle vás nejlepším hudebníkem dneška?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 221