Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Brubmál / foto: Warner Bros

Odhalení: Brumbál je gay!

Pro někoho možná šok, pro jiného definitivní konec tajemství. Profesor Brumbál je gay, řekla při páteční autogramiádě fanouškům Harryho Pottera v New Yorku spisovatelka Joanne Rowlingová.

Brumbál si sice své tajemství vzal do hrobu, když na konci šestého dílu Harry Potter a princ dvojí krve zemřel, ovšem slavná autorka kostlivce z jeho skříně vytáhla…

 

Principál bradavické kouzelnické školy se podle spisovatelky zamiloval do šarmantního čaroděje Gellerta Grindelwalda. Jeho kouzlo Brumbála na čas zaslepilo. „Býváme slepí, když milujeme,“ uvedla Rowlingová a dodala, že láska ke Grindelwaldovi byla velkou tragédií populárního vousáče.

 

Brumbál nakonec prohlédne a zjistí, že jeho oblíbenec se zajímá o zlou, černou magii a ta dobrá ho již tolik neuchvacuje. Až v tu chvíli v okamžiku prozření a zároveň i zklamání se rozhodne svého rivala zničit.

 
Bouřlivý aplaus

Podle serveru E!Online po tomto přiznání fanoušci na chvíli ztichli, aby vzápětí propukl bouřlivý potlesk. „Kdybych věděla, že to takto přijmete, řekla bych vám to už před lety,“ udivilo Rowlingovou.

 

Brumbálova sexualita byla na mnoha fanouškovských serverech propírána ze všech stran. Mnozí příznivci populární série už dříve tvrdili, že by mohl být homosexuál. Proč si tak úzkostlivě střeží soukromí, ptali se.


Jiní Brumbála zase hájili: jak by mohl mít při takovém hektickém pracovním rozvrhu vůbec čas na nějaký intimní život. Každopádně řada fanoušků vidí tvrzení Rowlingové jako obohacení jeho charakteru.

 

Poslední díl čarodějnické ságy Harry Potter and the Deathly Hallows, které se v angličtině objevilo na pultech v červenci, ještě čeká na český překlad.

Co si o tom myslíte?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 134