Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Trent Reznor / foto: Archiv

Rocker štve vydavatele: Čórujte a vypalujte!

Kolem mozku projektu Nine Inch Nails Trenta Reznora začíná být poslední dobou opět celkem slušně živo.

Nejdřív principál Reznor připravil důmyslnou propagační kampaň k nové desce Year Zero. Dlouho před vydáním se objevovaly zprávy o tom, že kdosi našel na záchodě flash disk s novým singlem, že na těch a těch internetových stránkách a diskusních fórech jsou ukryté šifry, číselné kódy, které vás dovedou dál a podobně.

Zkrátka a dobře - spiknutí, které by nevykoumal ani Dan Brown. A když se Year Zero konečně objevilo na pultech, musel každý uznale pokývat, že v tomto případě rafinovaná reklamní kampaň neměla za cíl zakrýt případné slabiny výsledné práce. Deska se Trentovi povedla.

Rozhněvaný muž
Dalším diskutovaným krokem páně Reznorovým bylo poměrně razantní rozpuštění stávající koncertní sestavy Nine Inch Nails, kterou krom Trenta tvořili Twiggy Ramirez, Aaron North, Alessandro Cortini a Josh Freese. Reznor tento krok okomentoval tak, že se mu už začala zajídat rocková podoba NIN a v hlavě se mu rodí nové nápady, jak svou hudbu prezentovat veřejnosti.

Do třetice se věčně nahněvaný Trent veřejně obul do nehorázně přemrštěných cen za hudební nosiče a své fanoušky veřejně vyzval, aby si jeho hudbu prostě a jednoduše ukradli. Ať už stáhli z netu, nebo vypálili disk.

„Moje nahrávací společnost mě nesnáší, pořádně jsem je seřval. Řekl jsem jim, že jsou to lakomci. A výsledek? Viděl snad někdo nějaké snížení cen? Takže víte, co to znamená. Prostě to šlohněte. A řekněte svým známým, ať to dělají taky tak,“ prohlásil Reznor za bouřlivých ovací svých věrných.

V současné době dal Trent své vydavatelské společnosti Interscope vale a dá se očekávat, že se cesta jeho nahrávek k fanouškům v duchu osvědčeného hesla Do It Yourself.

Co si myslíte o kriminalizaci stahování hudby vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 60