Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock

Drive – nájemný řidič zločineckých gangů

Film Drive získal ocenění v Cannes a nyní míří do českých kin.

15. září má premiéru snímek Drive, který získal cenu za nejlepší režii na MFF v Cannes.

Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů.

 

Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past a Standard při přestřelce umírá. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn.

 

Režisér filmu Drive Nicolas Winding Refn získal na filmovém festivalu v Cannes 2011 cenu za nejlepší režii.


DRIVE
USA, 2011, 101 min
Režie: Nicolas Winding Refn

Hrají: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Ron
Perlman, Oscar Isaac, Bryan Cranston

V kinech od 15. září 2011
www.drive-film.cz

Diskuze k článku:

V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!