Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vzrušení / foto: shutterstock

Je masturbace škodlivá?

Onanování si každý užívá, ale někoho mohou sžírat všetečné otázky, zda náhodou něco tak příjemného nemusí být zákonitě i svým způsobem nebezpečné.

Skutečně, masturbuje každý, ale zakořeněná tabu málokomu umožní se o svých intimních požitcích veřejně bavit tak, aby nerudnul až za ušima. Mnozí měli puritánské rodiče, případně učitele s trvale zvednutým prostředníčkem (nebo snad s něčím jiným?), kteří v masturbaci viděli div ne semeno satanovy záště.

Čas od času tak můžeme narazit na pochyby: je to opravdu bezpečné, nehrozí mi nic? Pár otázek a odpovědí by vám mělo toto dilema pomoci vyřešit.

Škodí častá masturbace?

Ne, frekventovaná masturbace sama o sobě neškodí, naopak může být ventilátorem napětí. Jestliže zvládáte svou práci, věnujete se rodině či přátelům v dostatečné míře a masturbujete často jen pro svou potěchu, nemusíte se ničeho bát. Je však třeba počítat i s určitým fyzickým vypětím při této činnosti. Pokud tak začnete mít problémy s ostatními aktivitami a cítíte souvislost s nekontrolovatelnou masturbací, je načase trochu ubrat.

Ovlivňuje masturbace počet spermií?
Každá ejakulace, ať už je způsobena onanií či sexem, způsobuje výron semene stejným způsobem. Zásoby pochopitelně nejsou nekonečné, ovšem rychle se doplňují. Muži pokoušející se stát pyšnými otci by v ovulačním období partnerky měli onanovat co nejméně, aby zajistili nejlepší kvalitu i kvantitu spermií při „střelbě naostro“.

Způsobuje masturbace zdravotní problémy?
Naopak! V protikladu k relativně nedávným domněnkám, že masturbace má za následek akné, šílenství, výpadky vlasů, paměti apod., je nyní medicínsky prokázáno, že má pozitivní účinky. Zbavíte se díky ní stresu a u někoho funguje dobře i na migrény. Poslední studie navíc dokazují, že častá masturbace – sedmkrát za týden a více – výrazně snižuje šanci na vznik rakoviny prostaty u mužů. Lepší ospravedlnění nenajdete!

Jak dosáhnout maximální ejakulace?
Sledujete pornofilmy a jste ohromeni množstvím semene, které tamní herci na počkání produkují? Jímá vás nadšení při pohledu na vzdálenost, kam až svým semenem dosáhnou? Chtěli byste to dokázat také? Pak není nic jednoduššího než konstantně trénovat patřičný sval. Množství je také ovlivněno frekvencí. Dejte si pár dní pauzu a pak to zkuste, dopředu si ale připravte nějakou odpadní nádobku – bude toho hodně, obzvlášť dostáváte-li do sebe větší množství tekutin.

Je normální, když ejakulát obsahuje stopy krve?
V takovém případě se jedná nejspíše o Hematospermii. Nejde o nic vážného a jde o vcelku běžný problém u mužů všech věkových kategorií. Je-li vám pod čtyřicet a nemáte-li žádné vedlejší příznaky, jako například horečku či bolesti, buďte v klidu. Pokud ale problém přetrvává více jak měsíc, je lepší vyhledat doktora. Muži starší čtyřiceti let by přitom měli dávat ještě větší pozor.

Co si o tom myslíte vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 217