Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: shutterstock.com

Co milují Češi v sexu? A co svět?

Celých šedesát procent z nás si myslí, že nemá sex dostatečně často a jen polovina z nás si myslí, že vede dostatečně pestrý sexuální život. Ukázal to celosvětový průzkum kvality sexuálního života.

Náš intimní život by mohl být mnohem pestřejší. Podle průzkumu jsou v tomto ohledu nejspokojenější Nigérijci. Na druhém místě spokojených se umístili Mexičané, naopak nejméně spokojení jsou se svým sexuálním životem spokojeni Japonci.

 

Muži chtějí čas, ženy romantiku

Muži by si přáli více volného času a méně stresu. To by podle jejich názoru vedlo k lepšímu sexuálnímu životu. Ženy by si naopak přály více romantiky a lepší komunikaci se svými partnery.

 

Nedostatečná komunikace je problémem pro většinu lidí. Jen polovina z nich je schopna mluvit se svými partnery o tom, co je vzrušuje a co by rádi dělali v posteli. Muži jsou kupodivu sdílnější než ženy.

 

V tomto smyslu je také více otevřenější mladší generace. Čím jsou lidé starší, tím více se zdráhají mluvit o svých sexuálních potřebách.

 

Masáže si dopřává většina

Příliš spokojení nejsme ani s četností sexuálních zážitků. Pouze třetina lidí si myslí, že mají sex dostatečně často. Sexuální aktivita klesá s přibývajícím věkem.

 

Milujeme erotické masáže – podle průzkumu si je dopřává většina lidí a patří mezi nejoblíbenější praktiky provozované při sexu.

 

Sexuální pomůcky a hračky používá asi třetina lidí. Nejčastější postelovou hračkou je vibrátor, následují různá afrodiziaka a gel na oddálení orgasmu. Z celého světa se nejvíc o erotické hračky zajímají Brazilci .

 

Alespoň v jednom aspektu sexu jsme spokojeni. Pro většinu z nás je dostatečná délka našeho pohlavního styku a milostné předehry.

Co vám v posteli vadí, s čím jste naopak spokojeni?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 82