Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: ShutterStock.com

Mladí Francouzi nemají zájem o sex

Francie je obecně vnímána jako země otevřená erotickým radovánkám. Částečně za tuto nálepku vděčí tomu, že místní dívky, ženy, ale i muži mají bezesporu značný sexappeal, což se projevovalo i ve filmu.

V šedesátých letech ovládaly stříbrné plátno megahvězdy Romy Schneider, Catherine Deneuve a zejména Brigitte Bardot, která se stala sexuálním idolem.

 

Legendou je rovněž francouzský polibek, který zde ovšem rozhodně nevznikl, byl známý už dávno ve středověku jako florentinský. Ve větší známost ovšem nevstoupil, hlavně proto, že katolická církev ho považovala za smrtelný hřích.

 

magazin.cz

 

Známý je rovněž výraz bohémský styl života pro užívání života „plnými doušky“ včetně drog, alkoholu a nevázaného sexu. Vznikl v 19. století, kdy se mladí umělci začali stěhovat do sousedství Romů (francouzsky Bohémiens), o kterých se tvrdilo, že přišli z Bohemie, tedy z Čech. Na druhou stranu však ve Francii mají některé konzervativní zákony, například ten, zakazující líbání na vlakových nádražích, po jehož porušení vás ovšem čeká jen vykázání z těchto prostorů. A stále platí zákaz sňatků mezi osobami stejného pohlaví, což je v dost rozporu s heslem francouzské revoluce – Volnost, rovnost, bratrství.

 

Velmi silné tendence k ženské emancipaci potvrdil i nedávný poměrně rozsáhlý průzkum, mapující zvyky a postoje u mladých lidí. Každá pátá dívka či žena se považuje za velmi asertivní při vyhledávání sexu, zatímco každý pátý mladík o něj nemá zájem a dává přednost počítačovým hrám!

 

magazin.cz

 

Francouzky mají i dvakrát víc sexuálních partnerů. Počet těch, co uvádějí, že měly jen jednoho, klesl z 68 procent v roce 1970 na 43 procent r. 1992 a 34 procent v roce 2006. Naopak z 2 na 5 vzrostl za stejné období počet sexuálních partnerů. U mužů zůstává čtyřicet let stejný – téměř 13. V současnosti zůstávají ženy sexuálně aktivní déle než dříve – 90 procent žen nad padesát let je dnes sexuálně aktivní, v roce 1970 to bylo v té věkové skupině jen asi 50 procent žen. Překvapujícím zjištěním je, že dvacet procent mladých mužů ve Francii, ve věku od 18 do 24 let, neprojevuje vůbec žádný zájem o sex.

 

Rovněž počty mužů bez sexu ve věku nad 35 let jsou dvakrát tak vysoké než u žen. Podle této analýzy se také ukazuje, že jednou z největších změn z posledních let je to, že se mužské a ženské sexuální chování nyní velmi podobají.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 3