Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: shutterstock

Vyšší muži jsou šťastnější

Vyšší muži jsou v průměru šťastnější než menší lid. A každých 5 centimetrů výšky přidá člověku v průměru 8 procent na příjmu. Tvrdí to nová studie amerických vědců z prestižního Gallupova ústavu.

Studie Gallupova indexu spokojenosti ukázala, že dlouháni mají větší pravděpodobnost, že budou spokojeni se svým životem. Více z nich vyjadřovalo pozitivní emoce jako spokojenost a štěstí a méně z nich uvádělo, že je trápí vztek, smutek a stres.

"Muži, kteří své životy viděli nejvíce negativně, byli o dva a více centimetry nižší, než je průměr mužské výšky," uvedl tým, který výzkum prováděl.

Lepší než výška? Peníze!
Podle agentury Reuters studie Gallupova ústavu dokazuje, že podobný vliv jako růst z podprůměrné do nadprůměrné výšky by na mužský život měl jen 29procentní nárůst příjmu.
Výzkum ale také uvádí, že samozřejmě existují i další faktory, které by se měly vzít do úvahy, když se zkoumá závislost mezi výškou a štěstím. Například příjem a vzdělání.

Muži, kteří nedokončili střední vzdělání, byli v průměru o více než 2,5 centimetru nižší než muži průměrné výšky, a až o 5 centimetrů menší než muži s univerzitním diplomem.

"Hlavní důvod, proč se vyšším mužům daří lépe, je, že mají vyšší příjmy, jsou více vzdělaní a mají v práci vyšší postavení," uvádí se ve zprávě.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 105