Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ozzy Osbourne / foto: Shutterstock

Ozzy je genetická kuriozita. Vědci zkoumají jeho DNA

Proč Ozzy ještě žije?

Známý bouřlivák a zpěvák Ozzy Osbourne jako zázrakem přežil desetiletí tvrdého pití a drogové závislosti. Teď se rozhodl, že se pokusí tuto záhadu vyřešit: dovolí vědcům, aby zmapovali jeho genetický kód.

Přežil nemožné

Bývalý frontman skupiny Black Sabbath potěšil odborníky, když souhlasil, že se stane jedním z prvních lidí, kteří si nechají udělat komplexní genetický test. To, že si ho vybrali, je pocta. Test jinak stojí v přepočtu 840 000 Kč.

Odborníci ale doufají, že se jim podaří přijít na to, jak je možné, že Ozzy vydržel život, který by většinu lidí během krátké doby zabil.

Nejenže užíval drogy a holdoval alkoholu, ale mimo jiné i nasál do nosu desítky mravenců, ukousl hlavu netopýrovi a holubici a při autonehodě si zlomil krk. Nezkrotný Brit přiznává, že "honil lidi s puškou, přejížděl s Range Roverem přes viadukty a vyvázl z toho bez škrábnutí".

Škrtil manželku
Když pil nejvíc, v roce 1989, dokonce se pokusil uškrtit svou manželku Sharon. Ale i ta to přežila, připomíná list The Sun.

Ačkoliv Ozzy žil neuvěřitelně nezdravý život, je ženatý už 30 let a má tři dospělé děti. Také tvrdí, že se prý dog i alkoholu vzdal.

"Genetická analýza osob, které mají extrémní chorobopisy, má ohromný vědecký potenciál," říká Nathan Pearson z americké firmy Knome, jež testy provede.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 33