Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

10 let jí pouze hranolky. Nic jiného!

Neuvěřitelné. Je jí patnáct, ale už deset let nejí nic jiného než hranolky. Odmítá pozřít cokoliv jiného. A přitom je zcela zdravá. Naopak, když pozře jinou potravu, přitíží se jí.

Patnáctiletá Faye Campbell z britského Suffolku byla svéráz už v raném dětství. Do svých pěti let pila pouze mléko, cokoliv dalšího odmítala. Rodiče z toho už byli zoufalí, ať už jí nabídli cokoliv, chtěla pouze mléko. V pěti letech svůj stravovací návyk pozměnila, ale opravdu jen lehce. „Zkusila hranolky a od té doby už nejedla nic jiného,“ říká její matka.

 

Rodiče údajně zkoušeli všechno možné i nemožné, aby naučili dceru jíst i něco jiného. Bez sebemenšího úspěchu. Brali ji i k lékaři, ale ani ten neuspěl. „Ostatním rodičům to musí připadat šíleně podivné, ani my jsme si to nedovedli vysvětlit a lámali jsme si s tím hlavu,“ dodal otec dívky.

 

Pak ale přece jen našli lékaře, který si věděl rady. Byla to ale pořádně dlouhá cesta a navíc jsou teprve v její rané fázi. Po dvou letech léčby, na níž se podíleli různí specialisté i dětský psycholog, začala Faye opatrně i s dalšími pochutinami. Pozřela například housku nebo nudle.

 

Rodiče doufají, že to bude takhle dále pokračovat. „Mou nadějí je, že by třeba ve dvaceti mohlo být schopna zajít si do restaurace a objednat si cokoliv z jídelníčku,“ řekla její matka Carolyn.

Dokázali byste jíst desítky let jen jediné jídlo?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 303