Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Archiv

Ukradli 200tunový most. Přes noc!

Může přes noc zmizet 200 tunový most? Modří vědí, že ano…

Krade se všechno, známe to ze zpráv - dráty elektrického vedení, poklopy kanálů, dopravní značky, ocelové střešní konstrukce… zkrátka až dávno neplatí, že se neukradne jen to, co je přišroubováno. Už je nová doba. Teď ukradnou i to, co je přivařeno. Ne však Česko, ale Rusko je, zdá se, zemí takových neomezených možností… pro zloděje.

Husarský kousek
V ruském Khabarovsku se zlodějům specializujícím se na kovy povedl husarský kousek. Přes noc tam zmizel ocelový most, aniž by si toho kdokoli všiml. A nebyl to žádný drobeček, vážil přes 200 tun a měřil 11,5 metru. Byl součástí jediné cesty, která vedla do místní výtopny.

Vedení továrny oznámilo, že výstavba nového mostu bude desetkrát dražší, než cena, jakou dostanou zloději za železo ve výkupu zaplaceno. Aby se situace neopakovala, bude nový most postaven z betonu.

 Khabarovský most ovšem není jediným ukradeným mostem - vloni například zmizely dva. Jeden minulé září také v Rusku a druhý v Makedonii v únoru.

Jak myslíte, že to udělali?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 149