Suvenýr vpitý do kůže
Všechno začalo v roce 2003, kdy Jacqui opustila svého, dnes již ex-manžela Martina. „Po rozvodu jsem si nechala udělat tetování, protože jsem chtěla něco, co by symbolizovalo mojí svobodu a novou kapitolu života,“ vysvětluje žena. Ale jak je vidět, nejde o žádné symbolické gesto – Jacqui má inkoustem „vymalováno“ 85 % svého těla.
Ani kousek těla nezůstane bez poskvrny
Jediná místa, která si nechala „přírodní“ – tedy bez jakéhokoliv zásahu tetovací jehly – jsou podpaží, polovina pravé nohy a větší část obličeje. Ale jak to vypadá, ani tato místečka nezůstanou dlouho čistá. Jacqui totiž plánuje další návštěvu tetovacího salonu. Není divu, když to tam má zadarmo...
Přítel a tatér v jedné osobě
„Před pár lety jsem přišla do tetovacího salonu, a tam jsem poznala Curlyho. Šíleně jsme se do sebe zamilovali a od té doby mě tetuje jen on,“ říká Jacqui. Řeč je o jejím partnerovi, Andreasu „Curlym“ Moore, který své půvabné ženě vytetoval na záda draky a na břicho obrovskou pavoučí síť s tarantulemi... A byl to „Curly“, který strávil 35 hodin tím, že „osvobozené“ Jacqui tetoval na nohu indiánské a tibetské květy... A to všechno zadarmo! Láska nezná žádné účty, ale kdyby za svoji výzdobu Jacqui platila, vyšlo by ji to na 13 440 liber, tedy 370 000 Kč!
Pomalovaná kůže jako umělecké dílo
Však Jacqui si svého tetování považuje a prezentuje ho jako „umělecké dílo“. Její umělecké cítění však každý nesdílí, především její dvě děti. A jak je vidět, nejen ony: „Lidé se ke mně chovají všelijak. Někteří jsou fajn, jiní na mě pobaveně zírají, ale jsou i tací, kteří mi otevřeně řeknou, že vypadám »nechutně«. Jenže já jsem na své tělo pyšná. Vnímám své tetování jako umělecké dílo. Ráda se dívám, jak se mění, když mě můj přítel tetuje.“
Je tetování trestné?
Ale jedna věc je, co člověk vnitřně cítí, druhá věc je, jak vychází se svým okolím. Jacqui pracuje jako zahradnice na jedné prestižní soukromé škole. Ve svém vzhledu – v rámci práce – však nevidí žádný problém: „Zaměstnavatelé respektují moje tetování a jsou rádi, že v něm pokračuji,“ říká Jacqui. Zní to hezky, ale není to až tak pravda: Jeden z důležitých lidí managementu školy prý
kvůli Jacqui zavolal policii. Dotazoval se strážníka, za je přípustné, aby se někdo nechal takto potetovat. Prezident policie v Kentu, Ian Pointon, však celou záležitost uzavřel jednou větou: „Ať se vám to líbí, nebo ne, lide vás budou za tetování vždycky odsuzovat.“ A tak má Jacqui zkrátka u některých škarohlídů smůlu..
Diskuze k článku:
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
Počet příspěvků v diskusi: 6