Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: ShutterStock.com

Mytí vlasů – víte jak na to?

Vlasy jsou opravdu velmi křehké, snadno lámavé a podle toho se k nim musíme chovat. Naučte se správnou techniku jejich mytí, zvolte správné přípravky a máte vyhráno!

Mycí procedura

Před umýváním vlasy důkladně pročešte, zabráníte tak pozdějšímu zacuchání. Nejprve je alespoň minutu nechte máčet pod proudem teplé vody. Šampon naneste do dlaně, nařeďte ho s troškou vody a aplikujte rovnoměrně do celé délky vlasů. Vyhněte se bezhlavému kroužení rukou, tak vlasy jen poničíte a navíc je po takovéto „péči“ jen tak nerozčešete. Dejte přednost lehkému uhlazování a mnutí v dlaních, pokožku hlavy pomalu promasírujte konečky prstů. Podle potřeby opakujte a použijte kondicionér. Ten nechte chvíli působit (u mastnějších a jemných vlasů vynechejte kořínky a začněte až od půlky hlavy) a pečlivě smyjte - zbytky přípravku by vlasy zatížily.

 

Odnaučte se i drastické vysoušení ručníkem. Stačí ho jemně přitisknout na vlasy a udělat si volnější turban. Vlhké vlasy jsou mimořádně náchylné k poškození, pročešte je tedy jen hřebenem s širokými zuby. Vysoušejte studeným vzduchem nebo ještě lépe – nechte je přirozeně schnout. Dokud vlasy nebudou suché, nepoužívejte gumičky ani sponky. A spaní s vlhkými prameny je naprosté tabu!

 

magazin.cz

 

Individuální péče podle typu vlasů

Suché vlasy: Jste-li majitelkou suchých kadeří, vsaďte na krémovější přípravky, ideálně s obsahem bambuckého másla nebo s olejem makadamia, které uzavřou vlhkost uvnitř vlasového vlákna. Nezapomínejte na pravidelné výživné masky.

Mastné vlasy: Máte mastné vlasy a nevíte, zda jim každodenním mytím spíše neškodíte? Ne, pokud budete používat jemné a šetrné přípravky. Soustřeďte se přitom na mytí vlasů u hlavy a konečky šetřete od přesušení. Nezapomínejte ani na kondicionér, ale ten pro změnu nanášejte až od druhé třetiny délky vlasů. Nanášení od hlavy může způsobit zplihlé vlasy.

Jemné vlasy: Jemné vlasy brzy působí mastně a zplihle. Vyzkoušejte produkty s přídavkem panthenolu, který by měl zpevnit vlasové vlákno. Šamponujte vlasy jen jednou a místo krémových kondicionérů používejte leave-in přípravky ve spreji, které bývají lehčí.

Péče pro barvené vlasy: Čas od času použijte tónovací šampon, který oživí barvu mezi návštěvou u kadeřníka.

 

Studená, nebo teplá voda?

Vlasy myjte vždy vlažnou vodou. Příliš teplá voda vlasům škodí a budou se také rychleji mastit. Naopak závěrečné opláchnutí chladnou vodou dodá hřívě lesk.

 

A co přípravky 2 v 1?

Pro ty, kteří mají normální typ vlasů, nemusí být přípravky 2 v 1 špatné. V ostatních případech se jim raději vyhněte a sama si korigujte, na kterých místech budete s kondicionérem šetřit a naopak.

 

Vyzkoušejte suchý šampon!

Časté mytí vás nebaví? Použijte suchý šampon. Přípravek obsahuje rýžový prášek, který vytáhne mastnotu z vlasů. Jednoduše nastříkáte a pročešete.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 1