Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Fernando Alonso / foto: Shutterstock

Alonso: „Jdu k Renaultu!“

Několikaměsíční rébus je vyřešen. Dvojnásobný mistr světa Formule 1 se po neutěšené sezóně u McLaren-Mercedes vrací tam, kde slavil největší úspěchy – do Renaultu.

„Jsem šťastný, že se můžu vrátit k Renaultu. Je na čase, abychom společně začali psát novou kapitolu,“ sdělil evidentně uvolněný Alonso listu Bild.

Renault návrat ztraceného syna potvrdil. Stejně jako Alonso však ani francouzská automobilka neodhalila přesnou délku trvání kontraktu, ani to, kolik si jeho podepsáním pilot v průběhu let vydělá.

Sto milionů euro
Je však známo, že Alonso před rokem z Renaultu do McLarenu odešel právě za penězi. Na výši gáže mu tedy záleží, přičemž zdroje blízké týmu uvádí, že by si dvojnásobný mistr mohl vydělat až závratných 100 milionů euro za tři sezóny.

Tímto by se Alonso zařadil po bok platového rekordmana Formule 1. Tím byl v posledních letech Michael Schumacher, který si u Ferrari průměrně vydělával 35 milionů euro ročně (dalších 50 milionů mu na konto plynulo díky reklamě).

Návratem do Renaultu, který loni vyměnil za monopost McLarenu, by Alonso mohl znovu navázat na někdejší úspěchy. Šestadvacetiletý Španěl má ještě velkou část kariéry před sebou a týmový šéf Flavio Briatore se netají tím, že jde o jeho oblíbence.

Hlavně pryč z McLarenu
Tak vřelé vztahy Alonso v McLarenu neměl. Naopak – byl v neustálých rozepřích se šéfem Ronem Dennisem a týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem.

Bývalý pilot Niki Lauda tvrdí, že se Alonso nedokázal vypořádat s Hamiltonovým nástupem a štvalo ho, že je tento dvacetiletý nováček mnohdy lepší.

Rozepře v týmu stály McLaren nejspíše titul na poli jezdců. Před posledním závodem byl Hamilton první, Alonso druhý, v cíli se ale radoval Kimi Raikonnen z Ferrari, který nejtěsnějším rozdílem oslavil zisk titulu.

Ani v Renaultu Alonso nebude mít šnečího kolegu. Druhý monopost si pro sebe vydobyl Nelson Piruet Jr, syn trojnásobného šampióna z osmdesátých let.

Nastávající sezóna Formule 1 tak bude mít hodně silný náboj s touhou po zadostiučinění.

Co si o tom myslíte vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 21