Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Tough guy / foto: ballinger.lu

Tough Guy! Nejdrsnější závod světa

Libujete si ve výzvách? Rádi byste si vyzkoušeli, co vydrží vaše tělo? A jak silnou máte vůli? Účast na zkoušce jménem „Tough Guy“ vám dá odpovědi.

Lidé rádi zkoušejí, co všechno vydrží a ještě raději se v tomto ohledu poměřují s ostatními. Je v nás cosi pudového, co nás nutí k lepším výkonům, než které podávají ostatní. Možná to má původ v dřevních dobách lidstva: kdo byl rychlejší, silnější a odolnější, ten přežil spíše. A člověk chce vědět, zda má lepší vyhlídky než ti druzí.

Žádná sranda

magazin.cz
Bývalý důstojník britské armády Billy Wilson je muž takříkajíc z oceli. Tvrdý vojenský zevnějšek vyjadřuje nekompromisnost. Tenhle veterán si ve výslužbě našel nový koníček: organizuje soutěž zvanou „Tough Guy“, z čehož vyplývá důraz na sílu a houževnatost, jež je od účastníků požadována.

Wilson se rád chlubí tím, že všechny disciplíny, jež závodníci podstupují, zatím nezvládl nikdo bez ztráty kytičky. Není divu. Pokud se přihlásíte, čeká vás třináctikilometrový běh následovaný sérií dovednostních výzev typu plazení se pod ostnatým drátem, běh přes hořící balíky sena, prolézání podzemních trubek, překonávání vysokých zdí, procházení bažinou, zdolávání skal či plavání v podmořských tunelech.

Můžete se přihlásit na dva termíny. Zimní se koná v polovině ledna, letní na konci července. Na počátku roku 2006 se renomovaného Tough Guy zúčastnilo 4515 soutěžících, ale jen 3235 soutěž s rozličnými úspěchy dokončilo.

Jako by nestačily extrémně náročné disciplíny, po soutěžících se v průběhu závodu pravidelně vyžaduje křičet výraz „Yohimbe“. Pořadatel se nechal slyšet, že jde o válečný pokřik kmene Zuulů, který vyjadřuje něco ve smyslu „mé přirození je větší než tvé“.

Horší než Iron Man?
V porovnání s Iron Manem, tedy soutěží o železného muže, která má velice dlouhou tradici, se Tough Guy může jevit jako mnohem obtížnější zkouška fyzické výdrže a mentální odolnosti.

Toto klání totiž sestává pouze ze tří disciplín, na druhou stranu je pravdou, že každá z nich je sama o sobě pro průměrného smrtelníka nesplnitelná. Na začátek si zaplavete bezmála čtyři kilometry, následně nasednete na kolo, v jehož sedle absolvujete 180 kilometrů a na závěr poběžíte klasický maratón (42 km).

Tak si vyberte: chcete být houževnatým chlapíkem, nebo železným mužem? A nebylo by nakonec lepší zůstat doma na gauči a louskat buráky?

Video:

Šli byste do něčeho takového?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 70