Ačkoliv se současná situace kolem nebezpečného koronaviru negativně podepisuje v mnoha oblastech, oblast životního prostředí je jednou z mála, u které můžeme vysledovat pozitivní dopady. Ať už se jedná o rekordní snížení emisí kysličníku uhličitého, jehož hodnoty se vrátily o padesát let nazpět, nebo o divoká zvířata, která se vracejí do míst, která byla kdysi jejich domovem. Ta využívají příležitosti, kdy je jiný dominantní druh, v tomto případě člověk, neohrožuje a směle se tak promenádují i relaxují na místech, kde byste je dříve rozhodně nečekali.
Jeleni v Londýně
Londýňané tak mohli přímo z oken svých domků obdivovat stádo jelenů, kteří se jim usadili na pěstěném anglickém trávníku. Konkrétně se jedná o příměstskou oblast Harold Hill ve východním Londýně.
Pumy v Coloradu
To ve městečku Boulder, které se nachází na úpatí Skalistých hor v severním Coloradu, mají nucenou karanténu i ti, kteří by ji jinak dodržovat nemuseli. Dříve město žilo rušným univerzitním i kulturním životem, avšak tam, kde se dříve nacházely umělecké galerie, kavárny, restaurace, butiky a muzea, se dnes prochází divoké pumy, které do města sestoupily z blízkých Skalistých hor.
Kojot v San Francisku
V San Francisku mají novinku – slavný Goldon Gate Bridge tam hlídá kojot.
Lišky v Texasu
V texaském městečku chodí dávat lišky dobrou noc – a to doslova. Jedna taková liška bystrouška se uvelebila hned vedle vchodových dveří rodinného domu na kmeni stromu a jak je vidět, cítí se velice bezpečně a spokojeně.
Divoké kozy ve Walesu
Invaze horských koz se dočkalo waleské městečko Llandudno. Celá stáda koz nerušeně pobíhala po městě a ochutnávala místní pěstěné živé ploty i jiné keře městské zeleně.
Jak se Londýn i další světové metropole se stávají přirozenou zoologickou zahradou
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!