Přebalovací pult patří k základní výbavě novorozeného miminka. Primárně slouží k přebalování a oblékání miminka, a to pro maminku v pohodlné poloze ve stoje. Zřejmě namítnete, že miminko dobře obléknete a přebalíte i na posteli. Několik prvních týdnů zřejmě i ano, ale pak se dostaví nepříjemné bolesti zad způsobené neustálým ohýbáním se.
Vybíráme přebalovací pult
Jednoduchou, tedy klasickou přebalovací podložku položíte v podstatě kamkoliv, kde to pro vás bude praktické. Na komodu, pohovku i na zem. Pokud trpíte výše zmíněnými bolestmi zad, umístěte ji zhruba do výšky stolu, abyste se při péči o miminko nemusela ohýbat.
Přebalovací pult a komoda
Vhodná je kombinace přebalovací pult a komoda, do níž uložíte vše potřebné, co v rámci péče o miminko potřebujete mít po ruce. Krémy, plenky, olejíčky, pudry i oblečení pro miminko. Tento model také můžete sladit s ostatním vybavením dětského pokojíčku.
Pevná přebalovací podložka
Nevýhodou přebalovacích komod pro někoho mohou být jejich vyšší prostorové nároky. Pokud v pokojíčku zápasíte s místem, lepším řešením pro vás může být pevná přebalovací podložka, kterou snadno připevníte k postýlce či vaně.
Bezpečí na prvním místě
Při výběru konkrétního modelu v první řadě myslete na bezpečí miminka a jeho potřeby. V tomto ohledu se při koupi zaměřte na nezbytnou certifikaci. Certifikovaný přebalovací pult je označený kombinací písmen a číslic EN 12221 (evropská norma výrobce). Pokud toto označení na výrobku nenajdete, nekupujte ho. Při výběru také myslete na stabilitu pultu, použití zdraví nezávadných barev a zakrytí ostrých hran.
Pulty pro malá a větší miminka
Na trhu v podstatě najdete přebalovací pulty dvou typů: pro miminka do jednoho a do tří let. Přebalovací pult pro malá miminka bývá široký minimálně 38 cm a dlouhý 65 cm. Rozměry pultů pro větší miminka bývají 55 × 75 cm. Velkou péči věnujte také očistě pultu. Pravidelně ho otírejte hadříkem navlhčeným vodou.
K tomuto článku není otevřena diskuze