Houbař na Jesenicku si místo koše hub odnesl domů meč z doby bronzové starý 3 300 let
Překvapivý nález se podařil muži, který se po vydatném podzimním dešti vypravil na sběr hub. Takový úlovek, jaký se mu povedl, však opravdu nečekal.
Překvapivý nález se podařil muži, který se po vydatném podzimním dešti vypravil na sběr hub. Takový úlovek, jaký se mu povedl, však opravdu nečekal.
Voynichův rukopis vzbuzoval otázky a spekulace již mnoha generací před námi. Neví se pořádně ani, kdo byl jeho autorem. Jeho vznik je díky radiouhlíkové metodě datován zhruba do 15. století.
Americký spisoval patřící ke zlatému věku sci-fi je známý hlavně díky svým knihám, z nichž mnohé získaly významná ocenění. Překvapující jsou však také jeho předpovědi, které detailně popisují fungování budoucího světa.
Minulost nemůžeme změnit. Můžeme si ji však připomínat, abychom předešli podobným hrůzám.
Paul Amadeus Dienach ochořel vážnou chorobou a v jeho mysli vyvstaly obrazy, které měly souviset s budoucností lidstva i naší planety. Vše, co spatřil, zapsal později do deníků s názvem Kroniky z budoucnosti.
Jak se z původně plánovaných ubytoven pro dělníky stalo místo opravdového lidského neštěstí a neskutečného utrpení...
V dobách, kdy lidé netušili, jak poznat mrtvého člověka, docházelo velmi často k pohřbení lidí, kteří byli mrtví jen zdánlivě – v bezvědomí, v hlubokém spánku, v křeči apod.
Kruh s originálním překřížením uvnitř funguje už více jak 60 let. Kde se však vzal a jaké je jeho původní poselství?
Otázka vyhlazení židů děsí dodnes lidi po celém světě. Zločiny proti lidskosti jsou hrůzné v knihách i na filmovém plátně. Když se ale ocitnete přímo ve středu dění – sami poznáte, jaké pocity se ve vás probudí.
Prevét, jak se kdysi středověký záchod nazýval, býval součástí středověkých hradů a dodnes bývá na některých památkách k vidění. Jak fungoval a pro koho byl určen?