Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Meat Loaf / foto: MySpace.com

Těžkotonážní rocker to zabalil

Tělnatý rocker Meat Loaf má, zdá se, zdravotní problémy, které ho minulý týden přiměly odvolat některé koncerty. Přímo z pódia se dokonce nechal slyšet, že právě odehrál poslední koncert.

Nemilé překvapení čekalo fanoušky těžkotonážního Meat Loafa ve středu 31. října v britském Newcastle. Zpěvák po hodině ukončil koncert a návdavkem prohlásil, že šlo o jeho poslední vystoupení, což ale následně pořadatel bagatelizoval.

Prohlásil, že v Loafově oznámení sehrál značnou roli stres a že se v žádném případě nejednalo o jeho poslední koncert. Krátce nato ale tlouštík na poslední chvíli odvolal koncert v Birminghamu, který se měl konat den nato.

Neustálé zdravotní problémy
Podle vyjádření návštěvníků středeční show působil Meat Loaf na pódiu zmateně a vyčerpaně. Začal zpívat skladbu Paradise At The Dashboard Light, vzápětí ji ale utnul, poděkoval publikum a odešel ze scény. Mluvčí Metro Radio Areny, kde koncert probíhal, oznámila, že zpěvák přerušil vystoupení kvůli zánětu hrtanu.

Není to ostatně poprvé, co se zpěvák musel potýkat se zdravotními problémy. Několikrát zkolaboval během koncertu, přišel o hlas a trpí tzv. Wolff-Parkinson-Whiteovým syndromem, což je porucha srdečního rytmu.

Raketový start
Meat Loaf odstartoval svou pěveckou kariéru v roce 1977 deskou Bat Out Of Hell, kterou kompletně napsal skladatel Jim Steinman. Dodnes jde o jednu z nejprodávanějších nahrávek všech dob a zpěvák na ni postupem let navázal dalšími dvěma díly s podtituly Back Into Hell a The Monster Is Loose.

Dovedl na nich k dokonalosti model bombasticko-romantického písničkaření, Loafovy nejslavnější skladby mají stopáž kolem deseti minut a jsou pojaty jako miniaturní muzikály s předehrami, duety a recitativy.

Kromě zpěvu se Meat Loaf, vlastním jménem Marvin Lee Aday, věnuje i herectví. Viděli jsme ho například ve filmech The Rocky Horror Picture Show, Klub rváčů a dalších.

Posloucháte Meata Loafa?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 15